EGE GÜNDEM GAZETESİ

Çalışan Gazeteciler Gününde ‘Basın’ Bir Araya Geldi

Çalışan Gazeteciler Gününde ‘Basın’ Bir Araya Geldi
15 views
11 Ocak 2017 - 10:40

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti tarafından Akçay Hasbinal’de gazetecilere kahvaltı düzenlendi.
Çalışan gazetecilerinin emeğinin çok büyük olduğunu söyleyen Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir; “ Her türlü hava şartına aldırış etmeden emek harcayan, her türlü haberi tarafsızca yansıtan gazetecilerimizin 10 Ocak Gazeteciler Günü Kutlu olsun. Bu gün burada hep beraber olmak çok mutluluk vericidir. Bütün basın el ele verip hep birlikte çalışmalıyız” dedi.
Akçay Hasbinal’de düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen basın mensupları kendi sorunları için karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Birçok gazetecinin katıldığı toplantıya Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir de katıldı. Körfez bölgesinde görev yapan gazetecilerin katıldığı etkinlikte çalışan gazeteciler sorunlarını masaya yatırma fırsatı buldu.
DEMİR: “BİRBİRİMİZE OMUZ VERMEK ZORUNDAYIZ”
Düzenlenen etkinlikte konuşan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir “Biz 56 yıl önce “Simidimiz ve Hürriyetimiz” diye mücadele başlatan o basın emekçisi ustalarımızı, üstatlarımızı bu gün saygı ile anıyoruz. Bugün sadece sarı basın kartı alan arkadaşlarımızın yararlanabildiği yıpranma hakkını 56 yıl önce herşeylerini bir kenara bırakarak şanlı bir direniş sergileyen o gazetecilere borçluyuz. 56 yıl önce meslektaşlarımızın oluşturduğu o birlikteliğin en azından yüzde 20’sini, yüzde 30’unu yapmak zorunluluğumuz var. Mesleki çıkarlar doğrultusunda her kez birbirine omuz vermek zorunda. Kimse bu meslekte ayrıcalıklı da değil. Bu mesleği yapıyorsak birbirimize omuz vermek zorundayız “dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1