EGE GÜNDEM GAZETESİ

Büyük Başarılar Kalpten Gelir

Büyük Başarılar Kalpten Gelir
11 views
10 Ocak 2017 - 11:41

Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi, Vali Ersin Yazıcı’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıyla Havran’da öğretmenlere anlatıldı.
Havran Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya Vali Ersin Yazıcı, Kaymakam Ahmet Türköz, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.
Eğitimcilere projenin detaylarını anlatan Balıkesir Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker BENGİ Projesi’nin, eğitim ve öğretimin niteliğini ve kalitesini artıran bir proje olduğunu belirtti.
HEP BİRLİKTE BİR SİNERJİ OLUŞTURMAMIZ GEREK
Sunumun ardından konuşma yapan Vali Ersin Yazıcı ise, “Hep birlikte bir sinerji oluşturmamız ve bu kentteki eğitim seviyesini biraz daha yukarılara çıkartmamız gerek.”dedi.
EKİP ÇALIŞMASINA İHTİYAÇ VAR
Eğitimin ülke ve geleceğimiz açısından önemli olduğunu söyleyen Vali Ersin Yazıcı, “Hep beraber yol alarak Balıkesir’imizi çok daha iyi yerlere taşıyabiliriz. Sorunları ortak çalışmalarla hep birlikte çözmek, eğitim-öğretim kalitesinin artırılmasının önündeki engelleri ortadan kaldıracaktır. Başarıyı elde edebilmek için ekip çalışmasına ihtiyaç var. Başarı ekip başarısıdır. Bu ekip içerisinde yer alan birimlerimizin, çocuklarımız ve geleceğimiz için neler yapılabileceği konusunda çalışmalarda bulunacağız. Hep birlikte takım olarak bir şeyler yapmanın ve birlikte başarmanın doğru olduğunu düşünüyorum.” dedi.
BAŞARININ SIRRI DEVAMLILIKTIR
Eğitim niteliğinin artırılması adına yapılacak her türlü çalışmayı destekleyeceklerini ifade eden Vali Yazıcı,” Hayatımızı şekillendiren eğitimdir. Eğitimde süreklilik esastır. Başarıların elde edilmesi için başlattığımız çalışmalarımıza, projelerimize aralıksız devam ediyoruz. Eğer bir şeyi yapmayı gerçekten çok istiyorsanız, başarmak için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. Normalden fazla çalışır ve yapmanız gerekenleri ertelemezsiniz. Başarı, ancak onu istediğiniz takdirde gelecektir. Başarının sırrı devamlılıktır. İnsanoğlunun isteyip de başaramadığı bir şey yoktur. Biz de başarabilecek imkânlara, öğretmenlere sahibiz. İnsan bir şeyin doğru olduğuna inanıyorsa ondan vazgeçmesi söz konusu olmaz. Küçük dokunuşlarla büyük bir başarı elde edebileceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.
BENGİ ÇOK KAPSAMLI BİR EĞİTİM PROJESİ
Eğitimde başarılı olmak için sanatsal ve spor faaliyetlerinin de önemine değinen Vali Ersin Yazıcı, “BENGİ çok kapsamlı bir eğitim projesi. BENGİ hem yabancı dil öğretimini, hem kültürel faaliyetleri, hem sosyal faaliyetleri, hem sportif faaliyetleri, hem de akademik ilerlemeyi temel almaktadır. Eğitim temelli yaklaşımdan kendini kurtarıp, hem eğitimi hem de öğretimi kapsayan bir projedir. “dedi.
HER ZAMAN SORUMLULUĞUMUZU BİLECEĞİZ
Konuşmasında 15 Temmuz vurgusu da yapan Vali Yazıcı,”15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi göstermiştir ki; bizim bizden başka dostumuz yoktur. Vatanını ve milletini seven herkes görevini en iyi şekilde yapmalı. Böylelikle ülkemiz gelişip büyüyecek. Bunun için siz öğretmenlerimize büyük görev düşmektedir. Her zaman sorumluluğumuzu bileceğiz. Ben de 25 yıllık idareci olarak büyük sorumluluklarım var. Bu ülke bizim. Biz ve bizden sonra geleceklerin huzur içinde yaşamasını istiyorsak hepimiz sorumluluğumuzun gereğini yerine getireceğiz. Bengi Projesinde yeni bir şey yok. Bildiklerimizi hatırlatma projesidir. Bunları herkes biliyor. Ancak, proje ile bildiklerimize dikkat çekmek istedik. Biz burada eğitime mercek tutmak istiyoruz. Burada ana sorumlu sizlersiniz.” dedi.
ERSOY: “EN ÖNEMLİ GÖREV VELİLERE VE ÖĞRETMENLERE DÜŞMEKTEDİR”
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bengi Projesini izleme fırsatı buldum ve gördümki Bengi Projesi çok emek verilerek hazırlanmış bir projedir. Projede her Okulun ihtiyaç ve özelliklerine hazırlanmış ve hiçbir kurumu diğeri ile yarıştırmadan eğitimin niteliğini arttırılması amaçlanmıştır. öğrencilere yönelik yenilikçi eğitimi yaklaşımı ile Sosyal Kültürel Sanatsal ve Sportif alanlarda öğretmenlerimize kendilerini geliştirme fırsatı sunması Bengi Projesinin eğitimde kaliteyi arttırılması göstermektedir. Dahada önemlisi tüm eğitim çalışmasını değerler ritmi ile ilişkilendirmesi Milli ve manevi değerlerimizin öğrencilerimiz tarafından sahiplenebilmesi sağlanacaktır. Bu anlamda projeyi çok kıymetli bulmaktayım.
Memleketimizde son dönemlerde yaşadıklarımız bir kez de daha eğitimin toplum olma bilincinin tek vatan tek millet tek bayrak duygusu ile yetiştirilmiş bir nesil önemini gösterdi bizlere milli ve yerli olmayanın aslında bize ait olmadığını anladık. Bizler sorumluluğumuzun farkındayız Bu vazifede en önemli görev Velilere ve Öğretmenlere düşmektedir. Her zaman okullarımızın öğrencilerimizin öğretmenlerimizin ve vatandaşlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz. Havran Belediyesi olarak göreve geldiğimizden bugüne Eğitime destek olmak amacıyla elimizden geleni yapmaya çalıştık. İlçemizdeki binlerce öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıtımını gerçekleştirdik. Okullar hayat bulsun kapsamında tüm okullarımızın boya ve tadilat işlemini gerçekleştirdik. Okullarımıza bahçe temizliği ve peyzaj düzenlemeleri ile destek olduk. Öğrencilerimize yönelik Sportif ve Kültürel Faaliyetler düzenledik. Bengi Projesinde bizlere düşen görevleri yapmaya hazırız. Sevgili Peygamberimizin beşikten mezara kadar ilim öğreniniz diye buyurmuştur. Bu aynı zamanda yüce dinimizin islamda eğitime verilen değerlerin sıralama ölçüsüdür. Bu yüzden çocuklarımın milli ve manevi duygular ile donatılmış bir eğitim alması en başta gelen hedefimiz olmalıdır Bengi Projesinin Hayırlı Uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı Bengi Projesini eğitim camiiasına örnekler sunarak aktardı. Havranın eğitimde son sırada olmasına değindi. Bengi Projesinin başarılı uygulandığı takdirde İlçenin sıralamada bir kaç tık üzerine çıkabileceğini söyledi. Vali Yazıcı son olarak Öğretmenlerin sorularını yanıtladı. Belediye Başkanı Emin Ersoy Havran’da ikamet eden öğretmen sayısının azlığını belirterek Öğretmenlerin Havran’da yaşamasını istedi. Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan tabloyu İlçenin en genç öğretmeni Vali Ersin Yazıcı’ya hediye etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1