EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Yavaş Kepçe Üstünde Sahadan Ayrılmıyor

Başkan Yavaş Kepçe Üstünde Sahadan Ayrılmıyor
13 views
09 Ocak 2017 - 12:07

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde yoğun kar yağışı ilçe genelinde etkili oldu.

İlçe merkezinde 40 cm’ye yaklaşan kar kalınlığı kırsal mahallelerde 80 cm’ye ulaştı. Meteorolojiden gelen uyarıların vatandaşlara duyurulmasını sağlayan Sındırgı Belediyesi karla mücadele ekipleri kar yağışının başlaması ile birlikte çalışmalarını başlattı. Gece boyunca sürdürülen ve gündüz de aralıksız devam eden çalışmalar neticesinde ana arterler tamamen ulaşıma açılırken kırsal mahalle yollarında da aciliyet sırasında göre çalışmalar devam ediyor.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş karla mücadele ekiplerinin çalışmalarını yerinde takip ederek personel sıcak çay ikramında bulundu. Başkan Yavaş “ Son 30 yılın en sert kışı ve kar varlığının çok olduğu zamanı yaşıyoruz. İlçemizde de hem merkez olsun hem bütün kırsal mahallelerde 40ile 80 cm’in üzerinde kar yağışı oldu ve bugün itibariyle de tamamen biz ana arterlerimizi ve yollarımızı açtık. 10tane karla mücadele yapılan aracımızla artı 35 personelimiz ve 3 tuzlama ekibimizle çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Tabi yolları açmamızın yanında en çok yoğun olduğumuz Simav, Akhisar ve Balıkesir yollarında karayolları ekiplerine yardımda bulunuyoruz. Büyükşehir ekiplerimizin de çalışmış olduğu noktalar var. Kaldırımlarda küreme ve tuzlama çalışmalarımız yürütülüyor. Birlikte vatandaşımızı mağdur etmemeye çalışıyoruz. Tabi bunun yanında vatandaşımızın da bize destek vermesi bizleri mutlu ediyor. Traktörleri ile çaba sarf edenler, dükkân ve evlerinin önlerini temizleyerek küreme ekiplerine yardımcı olanlar var. Ama asıl öncelikli işimiz hastalarımıza ulaşabilmek. 112 nin bize ulaştığı noktalarda onlara yardımcı oluyoruz. Belediye ekiplerimiz diyaliz hastalarımızın ulaşımını sağlıyor. Tüm yürütülen bu çalışmaların yanında sosyal belediyecilik anlayışımız ile Zabıta ekiplerimiz ve muhtarlarımız aracılığı ile “ bacasında duman tütmeyen ev kalmasın” diyerek ihtiyaç sahiplerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza destek ve anlayışları için teşekkür ediyorum “ dedi. Başkan Yavaş kepçenin tepesine binerek çalışanlarla birlikte yol açma çalışmalarına katıldı.
Sındırgı Belediyesi karla mücadele ekipleri yol açma ve tuzlama çalışmalarının yanında milli eğitim müdürlüğü ile koordineli çalışarak açık lisesi sınav sonuçlarının ve diyaliz hastalarının ulaşımını da gerçekleştiriyor. Belediye çalışmalarına vatandaşlar da evlerinin ve dükkanlarının önünü kendi imkanları ile açarak destek veriyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1