EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Hummalı Kar Ve Buz Temizliği

Ayvalık’ta Hummalı Kar Ve Buz Temizliği
9 views
09 Ocak 2017 - 11:42

Türkiye’nin Marmara ve Ege Bölgelerinde ağırlıklı olarak etkili olan soğuk ve yağışlı hava Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde de hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Uzun yıllar sonra ilk kez yoğun kar yağışı alan Ayvalık’ta; Ayvalık Belediyesi bünyesindeki Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler, Zabıta, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tüm personeliyle sabahın ilk saatlerinden itibaren alarma geçti.
Kar yağışı sırasında büyük iş makinelerini devreye sokan ekipler, yağışın durmasının ardından tuzlama çalışmalarına geçti.
Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ise, öncelikle evsizlere kapsını açarken, evlerinde mahsur kalan vatandaşlara gıda yardımında bulundu.
Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tam gün boyunca sokak hayvanlarına mama dağıtımı yaparken, Zabıta Müdürlüğü ekipleri de gelen şikâyetleri anında değerlendirerek çözüm üretti.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kentin dört bir köşesinde toplam 15 ekiple kar ve buz nedeniyle kapanan yolları açabilmek için çalışmalar sürdürdü.
Yapılan çalışmalarda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki BASKİ ile Karayolları 29. Bölge Şefliği bünyesindeki ekipler de destek verdi.
Saatlerce Ayvalık Devlet Hastanesi’ne giden yolun kar ve buzlanma nedeniyle geçit vermemesi üzerine harekete geçen ekipler hummalı çalışmaların ardından hastane yolunu ulaşıma açmayı başardı.
Çalışmaların ardından açıklamalarda bulunan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, kendilerine destek veren BASKİ ve Karayolları 29. Şube ekiplerine teşekkür ederek, hummalı çalışmalara özveriyle katkı veren tüm çalışanları kutladı. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1