EGE GÜNDEM GAZETESİ

‘Şiddetsiz Sınıf, Şiddetsiz Okul’ Etkinliği

‘Şiddetsiz Sınıf, Şiddetsiz Okul’ Etkinliği
12 views
08 Ocak 2017 - 17:40

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Atatürk İlkokulu’nda minik öğrencilerin ‘Şiddetsiz Sınıf, Şiddetsiz Okul’ etkinliği, adeta büyüklerine örnek olacak nitelikteydi.

Atatürk İlkokulu Müdürü Mustafa Karaman, Müdür Yardımcıları Dilek Dağdeviren ve Necati Saray ile Rehber Öğretmen Gülyüz Pirdal ve okulun tüm öğretmenlerinin destekleriyle; öğrenciler şiddet ve akran zorbalığına karşı bilinç kazanmaları için iki gün sürecek etkinlikler düzenlendi.
Düzenlenen etkinliklerde, öğrencilerin, sınıf ve okul ortamında, şiddet içeren davranışlar göstermenin duygusal, fiziksel ve sosyal anlamda yarattığı zararları fark etmeleri amaçlandı.
Güvenli ve pozitif bir okul ortamının oluşması için, öğrenciler arasında resim, slogan ve karikatür yarışması düzenlendi. Dereceye giren öğrencilerin eserlerinin ise, okulun çok amaçlı salonunda 5 – 6 Ocak 2017 tarihleri arasında sergilenecek.
Etkinlikte; öğretmenleri Sevinç Arslan’ın rehberliğinde, 4-B sınıfı öğrencilerinin yazdığı ‘Birlikte Oynayalım’ adlı kısa gösterimin ardından, “Zorba Olma Kanki Ol’ konulu kısa video da öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1