EGE GÜNDEM GAZETESİ

KOSGEB Kredileri Fos Kredisi Çıktı

KOSGEB Kredileri Fos Kredisi Çıktı
19 views
08 Ocak 2017 - 17:43

CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, ‘KOSGEB kredileri, fos kredisi çıktı’ diyerek basın açıklamasında bulundu.
Başkan Biçki yaptığı yazılı açıklamada; “KOSGEB tarafından Türkiye genelinde küçük ölçekli işletmelere ‘Can Suyu’ olarak verilmesi düşünülen 50 bin TL’lik faizsiz kredi skandala dönüştü. Bu nasıl can suyu, ortada su yok. Can suyu kurudu” dedi.
Biçki “Balıkesir ilimizde bu kredilerle ilgili değişik söylentilerin olduğunu, küçük ve orta ölçekli İşletmelerden Balıkesir ilimizde kredi almaya hak kazanan işletme sayısının kaç olduğunu kamuoyunun merak ettiğini ve bu konuyla ilgili yetkililerin açıklama yapması gerektiğini,bu krediler verilirken kredi değerlendirme ve tahsis öncelikleri nedir?” diye sordu.
Biçki: “BU KREDİLER AKP’LİLERE Mİ ÇIKTI?”
Biçki “İlimizde çıkan kredilerin çoğunun AKP’lilere ve AKP’ye yakın kişilere çıktığı iddiası ve söylentisi var. Bu doğru mudur? Krediyle umutlanan esnafı hayal kırıklığına uğrattınız. Çıkan sonucun çok manidar olduğunu da belirtmek isitiyoruz. Bu nasıl bir adalet” diye sordu.
Biçki”İddialar doğruysa yüzlerce esnafı ve onların mali müşavirlerini günlerdir,sabahlara kadar müracaat için yordunuz.Baştan deseydiniz bu kredileri almak için AKP il Başkanlığına başvurun.Kredileri AKP İl Başkanlığı onaylayacak deseydiniz daha dürüst davranmış olurdunuz.Yüzlerce esnafı umutlandırıp umutlarını boşa çıkardınız.Eğer sınırlı sayıda kişilere vereceksiniz, Madem hazinede paranız yok, madem kasanız boş neden insanların hayalleriyle oynuyor sunuz? Neden on binlerce esnafı günlerdir oyaladınız? Müjde verirken kamera karşısına geçenler, şimdi saklanacak yer arıyorlar” dedi.
BİÇKİ: “ESNAFI CANSUYUNA MUHTAÇ ETTİNİZ”
Biçki açıklamalarının devamında, “Küçük işletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) aracılığıyla esnafa 50 bin TL sıfır faizli kredi verilmesi ile ortaya çıkan bu tablo esnaf ve KOBİ’lerin içinde bulunduğu krizin kanıtıdır. Hani hep ekonominin iyi olduğundan, esnafımızın işlerinin iyi olduğundan bahsediyordunuz. Esnafımızı gerçekten can suyuna muhtaç ettiniz. Verdiğiniz kredinin adını bile can suyu koyarak esnafımızın can suyuna ihtiyacı olduğunu açıkça itiraf ettiniz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1