EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Sel Su Baskınlarına Neden Oldu

Ayvalık’ta Sel Su Baskınlarına Neden Oldu
12 views
08 Ocak 2017 - 17:39

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, saat 15.00’den itibaren başlayan yağmur hayatı felç etti.

Yaklaşık yarım saat süresince etkin olan şiddetli yağış, ilçe merkezinde kotu düşük alanlarda su baskınlarına neden oldu.
İlçe merkezindeki 06 Mevki olarak da adlandırılan Âşıklar Köprüsü başta olmak üzere Eski Otogar, 15 Eylül İlkokulu civarında yağmur suları vatandaşlara geçit vermedi.
Bu bölgelerde bazı ev ve işyerleri de sular altında kaldı.
Ayvalık’ın Altınova ve Küçükköy mahallelerinde bazı ekili arazilerle, küçükbaş ve büyükbaş hayvanların barındırıldığı ağılları da yağmur sularının etkisi altında kaldığı ancak şu ana kadar herhan gi bir hayvan telefinin bulunmadığı bildirildi.
Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı yağışın başlamasıyla birlikte ilçe genelindeki güvenlik güçlerini uyardığını ve bir ay kadar önce ilçede yaşanılan sel afetinde zarar gören bölgelerde hassasiyetle önlem almalarını istediğini vurguladı.
Ayvalık’ta özellikle kot farkı bulunan bölgelerde yağan yağmurun su baskınlarına neden olabileceğini düşündüğünü ifade eden Kaymakam Nazlı, ancak şu ana kadar ilçe genelinde çok önemli bir sıkıntının meydana gelmediğini de sözlerine ekledi. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1