EGE GÜNDEM GAZETESİ

Avcu: “Bizim gönlümüz zengin”

Avcu: “Bizim gönlümüz zengin”
15 views
08 Ocak 2017 - 17:51

Bigadiç 15 Temmuz Demokrasi Parkı’ndan yola çıkan “Bigadiç’ten Halep’e Yardım Eli” konvoyuna Bigadiç Protokolü ve vatandaşlar tarafından destek verildi.

15 Temmuz Demokrasi Parkı’ndan yola çıkan yardım TIR’ı, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, İlçe Müftüsü Mehmet Uçmuş, İHH Bigadiç Temsilcisi Ahmet Vecihi Bilen, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tezcan Koç, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Akgün, Belediye Meclis Üyeleri Ömer Faruk Özcan, Rasim Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Neşet Akbıyık, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Daire Müdürleri, Muhtarlar ve vatandaşların katılımlarıyla uğurlandı.

Bigadiç’te Sivil Toplum Kuruluşları, İHH Bigadiç Temsilciliği ve Bigadiç Belediyesi öncülüğünde toplanan insani yardım malzemeleri dualar ile gönderildi. TIR’ın Bigadiç’ten hareketi öncesi açıklama yaparak Bigadiç’in yardımsever bir ilçe olduğunu belirten Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Bigadiç halkı yine vicdanını, merhametini ve şerefini dik duruşu ile gösterdi. Buradan tüm hayırseverlere, gönül dostlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Bizler üzerimize düşeni yaptık ve yapıyoruz, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Çünkü bizim gönlümüz zengin. Bizim sevdamız insanlık sevdası, hizmet sevdası. İnşallah umut ediyoruz ki bu acılar son bulacaktır. Allah yar ve yardımcımız olsun.” diye konuştu.
Konuşmanın ardından İlçe Müftüsü Mehmet Uçmuş tarafından yapılan duayla birlikte yardım Tır’ı Halep’e doğru yola çıktı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1