EGE GÜNDEM GAZETESİ

Balıkesir’in Yardımsever Yürekleri

Balıkesir’in Yardımsever Yürekleri
14 views
06 Ocak 2017 - 10:56

Vali Ersin Yazıcı, kentte okul yapımına destek veren eli öpülesi hayırseverler ile yemekte bir araya geldi. Vali Yazıcı, hayırseverlere plaket takdim ederek, davranışlarından dolayı teşekkür etti.
ELİ ÖPÜLESİ HAYIRSEVERLER
Düzenlenen tanışma ve teşekkür yemeğinde konuşan Vali Ersin Yazıcı,”Sizler bu şehrin yüz akı insanlarısınız. Bugün sizlerle beraber olmak bana onur veriyor, mutluluk veriyor.Eğitime yapılan, insana yapılan yatırım en büyük yatırımlardır. Karşılığı bana göre parayla da ölçülemez. Eğitimin insana kazandıracaklarının bir sınırı yok.Bu yapılanlar gönüllü yapılanlardır. Sizin yaptıklarınızı takdir ediyoruz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Değerli hemşehrilerim, bu okullarda yetişen tüm çocuklar sizlere müteşekkirdir. Öğretmenlerimiz, çocuklarımız ve Balıkesirliler adına hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Bu ülkeye hizmet etmenin en iyi yollarından birisi de, bugün misafir ettiğimiz hayırseverlerimizin yaptığı gibi, toplumsal hayatımızın ihtiyaçlarını karşılamaya dönük katkılardır.Her bir çocuğun eğitiminde her bir ailenin kalbinin köşesindesiniz.Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş hayırseverlerimize de Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.” dedi.
HAYATI ANLAMLI KILAN DÜŞÜNCE
Vali Yazıcı, hayırsever insanlarımızın kendilerinden çok, Balıkesir’i, çevrelerindeki insanları, toplumu düşündüklerini, hayatı anlamlı kılanın da bu tür düşünce ve davranışlar olduğunu söyledi.
Tertiplenen yemek sonrasında hayırseverlere teşekkür plaketlerini takdim eden Vali Yazıcı, eğitim camiasının Balıkesirli hayırseverlere müteşekkir olduğunu kaydetti.
Plaket takdiminin ardından bazı hayırseverler duygu ve düşüncelerini aktararak kendilerini bir araya getiren Vali Ersin Yazıcı’ya teşekkür ettiler.
Balıkesir Öğretmenevinde düzenlenen programa Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker ve hayırseverler katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1