EGE GÜNDEM GAZETESİ

Yardımlar Halepe Ulaştı

Yardımlar Halepe Ulaştı
10 views
04 Ocak 2017 - 11:12

Bigadiç’te Sivil Toplum Kuruluşları, İHH Bigadiç Temsilciliği ve Bigadiç Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği yardım kampanyası ile toplanan ilk 1 tırlık yardım malzemesi Reyhanlı’da bulunan Cilvegöz sınır kapısından Halep’e ulaştı.
Geçtiğimiz hafta Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ve İHH Bigadiç Temsilcisi Ahmet Vecihi Bilen’in talimatı ile Bigadiç’te başlatılan yardım kampanyası İlçe halkı tarafından büyük destek görmüştü. 15 Temmuz Demokrasi Parkı’nın karşısında bulunan yardım toplama merkezinde toplanan yardım malzemeleri, Bigadiç’li vatandaşlarında yardımı ile tasnif edilerek gruplandırıldı. Toplanan yardım malzemelerin tasniflenmesinin ardından geçtiğimiz Cuma günü toplanan 1 tırlık yardım malzemesi yapılan törenle Halep’e uğurlandı.
Törene Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Belediye Başkanı İsmail Avcu, İHH Bigadiç Temsilcisi Ahmet Vecihi Bilen, çeşitli kurum ve kuruluşlardan yetkililer ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yapılan konuşmalar ve duaların ardından tır Halep’e doğru yola çıktı. Bugün Hatay’a bağlı Reyhanlı’ya giriş yapan tırlar Burada İHH görevlilerinin kontrolü ile Cilvegöz sınır kapısından Halep’te bulunan güvenli bölgeye ulaştı. Burada başka araçlara aktarılan yardım maddelerinin güvenli bölgedeki kamplarda bulunan Haleplilere dağıtılmaya başlandığı belirtildi.
İHH Bigadiç Temsilcisi Ahmet Vecihi Bilen, ”Halep ile Bigadiç arasında bir gönül köprüsü kurulmuştur. Zulüm altında yaşayan çocuklara, gençlere, kadınlara, orada zulüm gören insanlara bir parça çare olabilmek için gönderdiğimiz bu yardımlarımız hepimiz için hayırlı ve mübarek olsun. Katkısı bulunan herkesten Allah razı olsun. Millet olarak geçmişte olduğu gibi bugün de tüm mazlum ve yardıma muhtaç olanların yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1