EGE GÜNDEM GAZETESİ

Vali BESOB’u Ziyaret Etti

Vali BESOB’u Ziyaret Etti
17 views
04 Ocak 2017 - 11:06

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğini ziyaret etti.

BESOB Başkanı Fehmi Erdem ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette Vali Yazıcı BESOB’a konuk oldu. Vali Yazıcı 15 Temmuz kalkışması ve hainlerin devletten temizlenmesi ile uğraşmaktan bazı ziyaretlerin geciktiğini belirterek vatanın sıkıntıya girdiği süreçlerde gerisinin teferruat olduğunu söyledi.

BAŞKAN ERDEM: “VALİMİZ KRİZİ ÇOK İYİ YÖNETTİ”

BESOB Başkanı Fehmi Erdem Vali Yazıcı’yı ağırlamaktan büyük onur duyduklarını belirterek 15 Temmuz kalkışması sürecinde Balıkesir’e gelen Vali Yazıcı’nın krizi çok iyi yönettiğini ve kimsenin Balıkesir’de burnunun kanamadan 15 Temmuz’un atlatıldığını belirterek “O gece Şoförler Odasında biz de araçlarımızla beraber kalkışmaya karşı mücadele verdik. Polis arkadaşlarımıza yardımcı olduk, çorba servisi yaptık. O gece ve sonrasında Sayın Valimizin çabasını, devlet adamlığını bizzat gördük. Kendisinin yüzüne karşı söylüyorum, süreci çok iyi yönetti kutluyoruz. Esnaf her zaman her koşulda hiçbirşey beklemeden devletinin yanındadır ve yanında olmaya devam edecektir” diye konuştu.

VALİ YAZICI: “BALIKESİR’E HİZMET ETMEK ONUR”

Vali Yazıcı Başkan Erdem’e teşekkür ederek Kurban Bayramına kadar hainleri temizlemekten bazı sivil toplum örgütlerine gelmekte geciktiklerini belirterek hainlerle uğraşmaktan bazı işlerin geri plana kaldığını söyledi. Vali Yazıcı “Vatan sıkıntıdaysa gerisi teferruattır. Kurban Bayramına kadar hainlerin temizlenmesi için uğraştık. Şimdi rutin devlet işlerimize dönüyoruz. Vali gücünü yetkisini kanunlardan alır. FETÖ’cü hainlerle ben önceden beri hiç anlaşamıyordum. Kanundan güç alıp ağabeyinden emir alırsan sen hainsindir. Ben asla böyle bir şeyi affetmem, affetmedim de. En güçlü oldukları zaman bunu bu hainlerin yüzüne söyledim ben. Balıkesir’e böyle bir süreçte geldik. Balıkesir çok özel bir il. Turizmden madenciliğe, tarımdan hayvancılığa her şey var. Allah Balıkesir’i özel yaratmış. Bu il’e hizmet etmek bizim için onurdur” şeklinde konuştu.

“HABERİ ESNAFTAN ALIRIM”

Vali Ersin Yazıcı Cumartesi günleri esnaf ziyaretleri yaptığını belirterek “Cumartesi günleri mümkün olduğunca esnafımızın çayını içmeye giderim. Kendi mahiyetinizde çalışan insanlar bazen eksikliklerinizi söylemez. Laf duymamak için söylemez. Yanlışı, eksiği en güzel esnaftan öğrenirsiniz. Yönetici halk ile temas etmek zorunda. Biz misafirperver bir milletiz. Bütün gün makamda oturursanız hiçbirşey öğrenemezsiniz. Ben esnafımızla çay içerken Balıkesir ile ilgili, kamu hizmetlerinin kalitesi ile ilgili her şeyi öğreniyorum. Balıkesir esnafının misafirperverliğini de gıpta ile izliyorum” dedi.

“REİNA SALDIRISI LAİK ANTİLAİK ÇATIŞMASI ÇIKARMAK İÇİN”

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı Türk Milletini zorlukların yıldıramayacağını söyleyerek bugünlerin de geçeceğini kaydetti. Vali Yazıcı “İç savaş çıkarmak için her yolu deniyorlar. Yıllardır Türk-Kürt kavgası çıkarmaya uğraştılar başaramadılar. Alevi-Sünni kavgasını deniyorlar tutmuyor. En son İstanbul’daki saldırı da laik-antilaik kavgası çıkarmayı amaçlıyor. Biz bu topraklarda yüzlerce yıldır beraber yaşıyoruz. Bu birlik beraberliği kimseye bozdurtmayız. Türklerin 2 bin yıllık devlet geleneği var. Farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir” dedi.

“FETÖ’CÜ ALÇAKLAR ALGI YÖNETİMİ YAPMAYI İYİ BİLİYOR”

Vali Yazıcı Başkan Fehmi Erdem’e son dönemde kapatılan işyeri oranlarını sordu. Başkan Erdem son dönemde herhangi bir değişikliğin olmadığını kapatılan işyeri kadar da yeni işyeri açıldığını söyledi. Ekstra bir iş yeri kapanmasının söz konusu olmadığını belirten Başkan Erdem Balıkesir’de açılan iş yerinin de Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu ifade etti. Vali Ersin Yazıcı ticarette moralin çok önemli olduğunu belirterek “Ticaret moral ile yapılır. Öyle ki bir iş yeri batıyor diye dedikodu çıksa o işyerinin işleri bozulur. FETÖ’cü alçaklar sosyal medyadan algı yönetimini çok iyi yapıyor. Ama bakın gerçekler ise çok farklı. Sakın moralinizi bozmayın. Ticaret moral ile yapılır. Bu tür algı operasyonlarına asla prim vermeyin” diyerek esnafa çağrıda bulundu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1