EGE GÜNDEM GAZETESİ

Bu Yerler Kimlere Ait

Bu Yerler Kimlere Ait
30 views
04 Ocak 2017 - 11:23

Geçtiğimiz hafta Aralık Ayındaki Büyükşehirin son meclis toplantısında apar topar alınan 1/5000’lik imar planı kimlere yaradı. Bu yerler 15 Temmuz’da Fetö’culuk iddiası ile cezaevinde tutuklu bulunan Paşaları mı satıldı. Kamuoyu Balıkesir arsalarını hangi FETÖ’culara verildiğini soruyor?

Balıkesir Büyükşehir Belediye meclisinde geçtiğimiz hafta çoğunluk sağlanamayınca telefon ile üyeler çağrıldı. Çoğunluğun zor sağlandığı meclise Belediye başkanı Ahmet Edip Uğur her zaman olduğu gibi bu imar değişikliğinde de oylamaya katılmadı. Bakanlıktan gelen 1/100000 binlik planın askı süresi bitmeden alelacele 1/5000’lik planın mecliste oylanması dikkatimizden kaçmadı. Daha önce Emin Buldan’ın gündeme taşıdığı “Fetö İtirafçışı Metin Bayram”ın cezaevindeki Fetö tutuklusu bir paşa iki yarbay ve bir albay’a satıldığını iddia ettiği Kabakdere mevkiindeki tarlaların 1/5000’in içinde olduğu belirtmişti. İmar daki bu acelenin sebebi nedir? Referandum süreci sonrası Ahmet Edip Uğur’un başkanlıktan alınacağı kamuoyunda konuşulurken 1/5000’lik in imar değişikliğinde Fetöcularla birlikte kimlerin yerleri olduğu ayrıntılı olarak Balıkesir halkına açıklanması gerekiyor.

CUMHURBAŞKANIDA BİLMELİ
Şimdi Tayyar Toprak olarak burdan soruyorum bu olayın tüm detaylarını CİMER kanalıyla Cumhurbaşkanlığından da isteyeceğim. Başta Balıkesir Valimiz Ersin Yazıcı OHAL’den dolayı yetkilerini kullanıp kullanmayacağı, sayın İçişleri bakanı Süleyman Soylu’nun müfettiş gönderip söz konusu kabakderesi mevkiinde bulunan yerlerin kimlere ait olduğunun araştırılmasını isteyeceğim. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tek başına mücadele ettiği Fetö terör örgütüne Balıkesir’de ki ayağının bu kadar duyarsız kalınmasını da Cumhurbaşkanının bilmesinde fayda var.

Özel Haber : Tayyar Toprak

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1