EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Kardeşimiz Kosova’dan Bandırmaya Selam”

“Kardeşimiz Kosova’dan Bandırmaya Selam”
8 views
03 Ocak 2017 - 11:48

Kosova Milletvekili ve KDTP Genel Başkan Yardımcısı Müferra Sinik ve Türkiye Dostluk Gurubu Başkanı Gani Sinik Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı ziyaret etti.
Bandırma çevresinin özel bir yeri olduğunu birçok Kosovalının buralarda akrabalarının olduğunu söyleyen Milletvekili Müferra Sinik; “ Uzun yıllardır Bandırmaya geliyoruz burada baba dostlarımız çok son yıllarda daha da güzelleşen Bandırma’yı görüyoruz Kapalı Pazar yerini gördüm. Beğenmedim başkanım bayıldım harika olmuş. Avrupa’nın birçok yerinde böyle bir Pazar alanı yoktur açıkçası biraz kıskandım. Bandırma hızla gelişe ve güzelleşen bir kent sizleri tebrik ediyorum. Bu güzel kentin güzel insanlarıyla daha yakın ilişkiler içinde olmak istiyoruz. Onun içinde kardeş kent olmayı ve sadece kardeş kent olarak kalmayı değil, ilişkilerimizi her alanda geliştirmeyi istiyoruz. Çünkü bizler bir ailenin farklı yerlerinde oturan bireyleriyiz. Farklı yerlerde olsak da gönül olarak hep biriz gönüldaşlarınız Kosovalılardan size selam getirdik.” dedi.
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza: “ Bizde köklerimize sahip çıkmak adına girişimlerde bulunduk. Bölgemiz çeşitli bir insan mozaiğine sahip. İlişkilerimizin gelişmesini bizde çok istiyoruz. Günümüzde iki ülke arasında hem kültürel hem de ekonomik alanda artan işbirliğinin belediyelerimiz arasında da gelişmesi için daha güçlü adımlar atacağız. Bizden de Kosavalı kardeşlerimize yürek dolusu selamlar olsun” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1