Bigadiç’te Zafer Bayramı Çoşkusu

31 Ağustos 2016 Çarşamba, 11:24

30 Ağustos Zafer Bayramının 94. Yıldönümü Bigadiç’te düzenlenen törenle kutlandı. Hükümet Meydanında düzenlenen tören Balıkesir Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Garnizon ve İl Jandarma Komutan Vekili Çağış Jandarma Komutanı Kd. Bçvş. Adem Bora, Belediye Başkanı İsmail Avcu’nun Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Asb. Kd. Bçvş. Mustafa Öcel yaptı. Öcel konuşmasında, 30 Ağustos’un millet olarak gurur duyacağımız en önemli ve büyük bir zafer olduğunu söyledi. Jandarma Asb. Kd. Bçvş. Mustafa Öcel; ”Bugün milletimizin kaderinin değiştiği, Anadolu’da düşmana son darbenin vurulduğu bir milletin yok olma sınırında iken gerçekleştirdiği büyük zaferin 94. yıldönümüdür. Kurtuluş destanımızın taçlandırıldığı son aşama olan 30 Ağustos Zaferi, asil Türk milletiyle kahraman ordusunun, ebedi başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, ordu ve millet olarak birbirine kenetlenerek sürdürülen varoluş mücadelesinin bir sonucudur” dedi.
Tören, şiirlerin okunması ile sona erdi. Hükümet Meydanında düzenlenen törene Balıkesir Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Garnizon ve İl Jandarma Komutan Vekili Çağış Jandarma Komutanı Kd. Bçvş. Adem Bora, Belediye Başkanı İsmail Avcu, Belediye Meclis Üyeleri Ömer Faruk Özcan, Rasim Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Serkan Yılmaz, Meslek Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Gür, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Efe, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bayram Şen Yavuz, Eti Maden İşletmeleri Bigadiç Bor İşletme Müdürü Bilal Ambar, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tezcan Koç, Orman İşletme Müdürü Raşit Namver Güner, İlçe Müftüsü Mehmet Uçmuş, Ziraat Odası Başkanı Kamber Salur, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Hasan Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları İlçe Başkanı Nefize Yiğit, okul müdürleri, kamu kurumlarının yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB