Başkan Kamil Saka’dan 30 Ağustos Mesajı

30 Ağustos 2016 Salı, 10:55

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 93. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Büyük Zafer´i kutlayan Başkan Saka “Laik, demokratik Cumhuriyetimizi ve Ulusal bağımsızlığımızı sonsuza dek yaşatmanın şartı, çağdaşlık yolunda Atatürk Devrimleri´nin ışığında, azimle ilerlemekten geçmektedir” dedi.
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Büyük Zafer’in 94. yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Saka mesajında; “Tarihimizin en önemli zaferlerinden olan Büyük Zafer’in 94. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki kahraman ordumuz, 94 yıl önce bugün kazanılan zaferle ulusumuzun bağımsızlığını tüm dünyaya duyurmuş, Anadolu Coğrafyasında laik, demokratik ve çağdaş bir Cumhuriyet´in kurulmasını sağlayacak olan süreci başlatmıştır. Atalarımızın, hiçbir etnik ya da dinsel ayrım olmadan, tek vücut halinde gözlerini bile kırpmadan ölüme koştukları destansı bir savaşın ardından kurulan Cumhuriyetimizi, çağdaş ve laik bir hukuk düzeni içinde sonsuza dek yaşatmak hepimizin birinci görevi olmak zorundadır. Laik demokratik Cumhuriyetimizi ve ulusal bağımsızlığımızı sonsuza dek yaşatmanın şartı, çağdaşlık yolunda Atatürk Devrimleri´nin ışığında, azimle ilerlemekten geçmektedir.
Bize bu günü armağan eden, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile haklılığının verdiği inançla gözünü kırpmadan şehit olan aziz askerlerimize olan borcumuzu ödemek için, onların yurdumuz üzerinde gözü olan emperyalist güçlere verdiği dersi aklımızdan hiç çıkarmamalıyız.
Zafer Bayramımızın 94. yıldönümünde, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanın bağımsızlığı ve bütünlüğü için canlarını veren aziz şehitlerimiz ile gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.
Edremitli hemşerilerimin ve tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB