Müftü Karataş gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

29 Ağustos 2016 Pazartesi, 11:44

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 24 Temmuz akşamı geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan Ayvalık İlçe Müftüsü Mehmet Emin Karataş, bir ayı aşkın süren bitkisel hayattaki yaşam savaşını kaybetmesinin ardından Cumartesi günü İzmir-Karşıyaka’da sevenlerinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
Ayvalık’ın sevilen müftüsü Mehmet Emin Karataş, geçtiğimiz 24 Temmuz akşamı kendisinin kullandığı 10 F 9707 plakalı otomobiliyle Altınova istikametinden ilçe merkezine demokrasi nöbetine katılmak için gelirken Çanakkale ile İzmir’i birbirine bağlayan E-87 karayolunun Ayvalık sapağında; Çanakkale istikametinden İzmir’e gitmekte olan Ayhan Gümüş yönetimindeki 35 VMJ 19 plakalı araçla çarpışmış ve kazada ağır yaralanmıştı.
Boyun kemiği kırılan Müftü Karataş, bir ayı aşkın zamandır girdiği tedavi gördüğü İzmir Ege Üniversistesi Hastanesi’nde kurtulamayarak hayatını kaybetti.
Müftü Karataş, Cumartesi günü İzmir’in Karşıyaka ilçesinde ikindi namazının ardından Karşıyaka Kabristanı’nda toprağa verildi.
Ayvalık Müftüsü Mehmet Emin Karataş’ın cenazesinde; ailesi, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Ayvalık İlçe Gümrük Müdürü Salih Arık, Tapu Müdürü Zekeriya Bencik, Vergi Dairesi Müdürü Adem Torun, Ayvalık Muhtarlar derneği Başkanı Yener Koşvar, Kızılay Ayvalık Şube Başkanı Hamdi Atay, bölgenin tanınmış işadamı Osman Arslan, Gömeç Müftüsü İsmail Yıldız, Ayvalık Müftülüğü bünyesindeki onlarca imam ve hatip’in yanı sıra yüzlerce seveni hazır bulundu.
Oldukça kalabalık bir cenaze töreninin ardından toprağa verilen Müftü Karataş’ın vefatı Ayvalık’ta büyük bir üzüntü ile karşılandı.

Yorum

  1. Abdulkadir KARATAŞ

    Ağustos 31, 2016 at 17:34

    Müftü Mehmet Emin karataş SEVİMLİ KİŞİLİĞİ,MÜTEVAZİLİĞİ,ALÇAK GÖNÜLLÜLÜĞÜ,ADALETLİ KİŞİLĞİNİN YANSIRA İYİ BİR HAFIZ,SAYGIDEĞER BİR İLAHİYATÇI VE ÇOK İYİ BİR İLİM ADAMAYIDI.Milletimiz içinde çok büyük bir kayıb oldu.Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB