Manyas Şehidini Uğurladı

29 Ağustos 2016 Pazartesi, 11:54

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör örgütü ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Balıkesirli Jandarma Astsubay Çavuş Ender Fatih Yılmaz, Manyas ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ender Fatih Yılmaz’ın cenazesi, Balıkesir’in Manyas ilçesinde toprağa verildi. Diyarbakır’dan uçakla getirilen şehidin naaşı, Bandırma’daki babaevinde helallik alınmasının ardından, memleketi Manyas ilçesine bağlı Hekim Mahallesi’ndeki mahalle mezarlığına getirildi.

Buradaki törene, şehidin annesi Elif ve babası Önder Yılmaz’ın yanı sıra Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Balıkesir milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu ve Sema Kırcı, CHP Balıkesir milletvekilleri Mehmet Tüm, Ahmet Akın ve Namık Havutça, Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, Manyas Kaymakam Vekili ve Susurluk Kaymakamı Yusuf Özdemir, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçin ve çeşitli kurum ve kuruluların temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende, şehidin ailesi ve yakınlarının güçlükle ayakta durdukları gözlendi. Şehidin annesi Elif Yılmaz, “O beni yıllarca taşıdı ben de yavrumu taşıyacağım” diyerek tabutun altına girmeye çalıştı. İl Müftü Vekili Mehmet Nurlu’nun kıldırdığı namazın ardından Yılmaz’ın naaşı, mahalle mezarlığına defnedildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’da bir mesaj yayınlayarak “Diyarbakır Lice’deki hain terör saldırısında şehit olan şehrimizin kahraman evladı Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ender Fatih Yılmaz’a ve tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” ifadelerine yer verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB