Balıkesir Körfezi Yatırıma Doyacak

29 Ağustos 2016 Pazartesi, 11:48

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Havran Kanalizasyon Şebekesi ve Atıksu Arıtma Tesisi ile Burhaniye Taylıeli Amfi Tiyatro ve Rekreasyon Alanı inşaatları temel atma törenleri 29 Ağustos Pazartesi günü düzenlenecek. Toplamda 22.4 milyon liraya mal olacak olan yatırımların temelleri Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katılacağı törenler ile atılacak. Körfez programında ayrıca Çok Amaçlı Su Tankeri Dağıtım törenleri de düzenlenecek.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin şehre vizyon katan, insanların yaşam standartını yükselten proje ve yatırımlarıyla ilgili çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Havran Kanalizasyon Şebekesi ve Atıksu Arıtma Tesisi ile Burhaniye Taylıeli Amfi Tiyatro ve Rekreasyon Alanı inşaatları temel atma törenleri 29 Ağustos Pazartesi günü yapılacak. Toplamda 22.4 milyon liraya mal olacak olan yatırımların temelleri Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katılacağı törenler ile atılacak.

TEMELLERİ BAŞKAN UĞUR ATACAK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katılımıyla düzenlenecek olan Körfez programı Havran’da başlayacak. Havran’da ilk olarak Belediyeyi ziyaret edecek olan Başkan Uğur, Belediye önündeki törende Çok Amaçlı Su Tankeri Dağıtım törenine katılacak. Ardından Kavaklı Park’ta yapılacak olan Havran Kanalizasyon Şebekesi ve Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı ile Yaya Köprüsü Temel Atma Töreni de Başkan Uğur’un katılımıyla gerçekleşecek.
Havran’dan Burhaniye ilçemize hareket edecek olan Başkan Uğur, Burhaniye Belediyesini ziyaret edecek. Belediye önünde Çok Amaçlı Su Tankeri Dağıtımı Törenine katılacak olan Büyükşehir Belediye Başkan Uğur, Taylıeli Mahallesi’ne geçerek Burhaniye Amfi Tiyatro Temel Atma Törenine katılacak.

HAVRAN’A KANALİZASYON ŞEBEKESİ VE ATIKSU ARITMA TESİSİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) tarafından Havran ilçesine daha önce 12 Milyon TL bedelli İçmesuyu Şebekesi ve İsale Hattı projesi yapılmıştı. Ayrıca ilçenin kırsal mahallelerinden olan Tarlabaşı ve Tobaklar’a arsenik çeşmeleri yapılarak hizmete sokulmuştu. Düzenlenecek olan temel atma töreni ile Havran’a Kanalizasyon Şebekesi ve Atıksu Arıtma Tesisi inşa edilecek. Proje kapsamında ilçeye 40 kilometre uzunluğunda kanalizasyon şebeke hattı, 1adet terfi merkezi ve 6 kilometre uzunluğunda terfi hattı yapılacak. Yine proje kapsamında ilçeye 25 bin kişilik Atıksu Arıtma Tesisi kurulacak. 17 Milyon TL’ye mal olacak olan tesis 2017 yılının Kasım ayında hizmete girecek. Tesis 2. Kademede ise 40 bin kişiye hizmet verecek.

BURHANİYE’YE 5 BİN KİŞİLİK AMFİ TİYATRO

Balıkesir’in turizm merkezilerinden olan Burhanye ilçesine ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 bin kişi kapasiteli amfi tiyatro inşa edilecek. 5 milyon 420 bin TL’ye mal olacak olan Tanyeli Amfi Tiyatro ve Rekreasyon Alanı temel atma töreni ile ilçenin özellikle yaz aylarında düzenlenen festivallerde ihtiyacı olan bir merkeze kavuşması sağlanacak. 71 bin 190 metrekarelik alana inşa edilecek olan merkezde açık fuaye, 500 metrekarelik ticari birimler, mesire alanları, Ege’ye nazır seyir terasları, kafeteryalar ve 270 araçlık otopark yeralacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB