TKK Balıkesir Bölge’den Slaj Hamlesi

25 Ağustos 2016 Perşembe, 11:38

2016 yılında Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) ortaklarının 60 Bin Ton çeşitli ürününü değerlendireceklerini ifade eden TKK Balıkesir Bölge Birliği Müdürü Vedat Altın sadece slajlık mısır alımında 11 Bin Tona ulaştıklarını kaydetti.
TKK Balıkesir Bölge Birliği Müdürü Vedat Altın 2016 yılında Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarının ortak ürünlerini değerlendirme kapsamında zeytin, hububat, slajlık mısır, dane mısır, yaş meyve ve sebze grubunda 60 bin ton ürününü değerlendireceklerini kaydetmişti. Altın, bu yıl sadece mısır slajı kaleminde ilk partide 11 Bin Ton slajlık mısır alımı gerçekleştirdiklerinin altını çizerek slajlık mısır alımı hedeflerinin 30 Bin Ton olduğunu kaydetti.
Vedat Altın,”Ortak ürünlerinin değerlendirme kapsamında Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarımızın hububat, zeytin, slajlık mısır, dane mısır, yaş meyve ve sebze grubundaki ürünlerini alarak değerlendiriyoruz. Bu sayede hem üreticimizi piyasada koruyoruz, hem de ürünlerinin değer bulmasını sağlıyoruz. Sadece slajlık mısırda şimdiye kadar 11 Bin Ton ürün alarak işledik ve yine üreticilerimizin hizmetine sunduk. Şu anda Balıkesir, Bursa ve Çanakkale illerimizde alımlarımız devam ediyor ve kooperatiflerimiz aracılığı ile sadece mısır slajı olarak ortaklarımızın 30 Bin ton slajlık mısırını alıp işlemeyi düşünüyoruz”
2015 yılında hububat, slajlık mısır, yaş meyve ve sebze grubunda toplam 49 bin ton ürün alımı gerçekleştirdiklerini ifade eden Altın, alınan ürünlerin öncelikli olarak ortak borcuna mahsuben alınmasıyla hem üreticiyi hem de tüketiciye koruduklarını kaydetti. Altın, çiftçinin piyasada ezilmeden ürününü değerlendirdiklerini ve üreticinin de Tarım Kredi Kooperatiflerinin yaptığı bu işten mutlu olduğunu vurgu yaptı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB