Kılıç: “Adabı Da, Biliriz Adamlığıda”

25 Ağustos 2016 Perşembe, 11:44

Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç hakkında yapılan dedikodulara sert bir dille yanıt verdi.
Başkan Kılıç A’dan Z’ye çok önemli açıklamalarda bulundu. Rüzgarın oğlu Osman Kılıç yaptığı açıklamada şöyle konuştu;“Bilirim ve inanırım ki, eğerki kişinin niyetinde hayır varsa karakteri ve kişiliği sağlamsa Cenab’ı Allah mutlaka o kişimin niyetini hayır ile neticelendirecektir. Çok şükür daha Balya Belediye Başkan adaylığı görevi şahsıma tevdi edildiği ilk gün de hayırlı bir niyetle yola çıktım, önce Cenabı Allah’a sığınıp çok çalıştım sonra milletime giderek yetki istedim. On üç yaşımda ilk adımımı attığım kutlu davamızın tek adresi olan Mensubu olmaktan gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi ne 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde arkadaşlarım la beraber Belediye Başkanlığını hediye etmenin mutluluğunu yaşadım. Aynı heyacan ve aynı sorumlulukla göreve geldiğimiz ilk günden bu yana gece gündüz çalışmakta ilçemizin sorunlarını çözmeye gayret etmekteyiz. İlçemizin ve kırsal mahallelerimizin sorunları ve çözüm yolları bellidir. Bizlerde elimizdeki imkânlar dâhilinde bu sorunları çözmeye gayret ediyoruz. İlçe Belediyesinin yetkisi dâhilinde bulunan hizmetleri halkımıza sırasıyla sunuyoruz. Yıllarca dağ gibi biriken sorunları çözmek adına elimizde sihirli bir değneğimiz ve çok geniş bütçelerimiz, sayısız iş makinelerimizin olmamasını mazeret kabul etmeden çok çalışarak her türlü engellemeleri teker teker aşarak ilçemizin çehresini değiştiriyoruz. Örneğin Balya Belediyesinin kasasından tek kuruş çıkmadan ilçemize Balıkesir Milletvekilimiz Sayın Ali Aydınlıoğlu’nun katkılarıyla Spor Toto teşkilatına modern bir futbol sahası kazandırdık. Yine yıllardır ilçemizin en büyük sorunlarından biri olan içme suyu sorununu BASKİ idaresi ile ortaklaşa yapmış olduğumuz çalışma sonrası patlak mevkiinde yapmış olduğumuz sondaj çalışmaları sonrası saniyede 38 litre su bularak çözme aşamasına getirdik. Yine ilçemizin en önemli sorunlarından biri olan konut sorununu çözmek adına içerisinde sosyal tesisleri barındıran 108 konutluk TOKİ konutları projemizi bitirme aşamasına getirdik. Bunun yanında kültürel, sosyal ve sportif alanda Balya adını tüm kamuoyunda duyurmaya en güzel şekilde temsil etmeye çalıştık. Çok şükür başarılı da olduk. Kırsal mahallelerimizde kilit parke taş döşemesi, atıl durumdaki köy konağı, aşevi, düğün salonu, sağlık ocağı, çay bahçelerinin ve eski okul binalarımızın bakım onarım tadilat ve boya, badana çalışmalarını yaparak halkımızın daha temiz alanlarda vakit geçirmelerini sağladık. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın hoşça vakit geçirmeleri için hem ilçe merkezimizde hem de kırsal mahallelerimizde modern çocuk oyun parkları kurduk. Birçok okul binalarımıza tamirat, tadilat ve bahçe düzenlemesi çalışmaları yaptık.
Camilerimizin halı yıkama işleri, ses sistemlerinin yenilenmesi ve boya badana ve bakim çalışmaları da Belediyemizce yapılmaya devam etmektedir. Bunları birilerine cevap olsun diye yazmıyorum kamuoyunun bilgisi olsun diye yazıyorum. Zaman’ı geldiğinde biz ilçemizin önünü kesmeye çalışanlara meydanlarda belgelerle teker teker gerekli cevabı veririz. Lakin en büyük cevabı her zaman millet verir. İşte 15 Temmuz da darbecilere verdiği cevap gibi, Bizim de hesap vereceğimiz merci önce Cenab’ı Allah sonra Yüce Türk milletinin onurlu fertleri olarak Balya Halkıdır. Gerektiğinde hürmeti de biliriz, hizmeti de biliriz, adabı da biliriz adamlığı da biliriz. Bir tek Cenab’ı Allah’ın önünde eğilir yalnızca ona kulluk eder ondan yardım bekleriz, Çok şükür hiç kimseye de meydan bırakmayız.
Bazıları gibi kendi yarınlarımızı değil ülkemizin ve milletimizin yarınlarını düşünürüz. Bizim niyetimiz hayır Cenab’ı Allah’ın izniyle hak yolunda hakikate ulaşarak akıbetimizde hayır olacak. Önümüze koyduğumuz hedeflere teker teker ulaşacağımıza ve bu uğurda milletimize yapacağımız hizmetlere olan inancımız tamdır. Bu günlere gelmemizde emeği geçen ve bizlerden hayır dualarını esirgemeyen sevenlerimizden Cenab’ı Allah ayrı ayrı razı olsun. Rabbim bizleri mahcup etmesin ve cevabını veremeyeceğimiz sorularla imtihan etmesin Rıza’sını kazanan kullarından olmayı bizlere nasip etsin milletimizi korusun Devletimizi baki kılsın, Allah’a emanetsiniz.” İfadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB