Dev Firmalarin Yatirim Gözdesi

25 Ağustos 2016 Perşembe, 11:30

Teknoloji çağında şehirlerin gelişimlerini etkileyen en önemli faktörlerin başında geliyor organize sanayi bölgeleri. Planlı şehirlerin planlı ekonomileri başarıyı da beraberinde getiriyor.
Balıkesir’de planlı şehircilik anlamında gösterdiği performansla bu durumdan payını alan kentler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Önceki gün Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay memleketi Balıkesir’i ziyaret etti.
Ziyaretin amacı ise Okyay’ın yöneticiliğini üstlendiği dev firmanın şehre yatırım planları. Başkan Okyay ilk olarak Türkiye’nin yeni gözdesi haline gelen Balıkesir Organize Sanayi bölgesinde detaylı bir inceleme yaptı. Daha sonra Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur’la bölgedeki mevcut ve planlanan yatırımlar üzerine istişarelerde bulundu. Bunun akabinde Okyay Türkiye’nin ilk ve tek robotik çiftliği lely’i hakkında bilgi aldı. Balıkesir’de gelişen şartlar ve kentin yatırımcıya sunduğu fırsatların şehir için büyük bir avantaj olduğunu vurguladı ve yapılması planlanan yatırımların tarım ve hayvancılık sektörüyle ilgili olacağı yönünde ip uçları da verdi.
Yaptığı ziyaretler sonrasında açıklamalarda bulunan Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay; “Kurumsal olarak yolumuza devam ederken bir yandan bugünümüzü bir diğer yandan geleceğimizi de düşünerek hareket ediyoruz.Bu nedenle yaptığımız planlamalar kapsamında yatırımlarımızı Balıkesir bölgesine kaydırmayı düşünüyoruz.Ziyaretimizin en önemli nedeni de yatırım planlamasının altyapı çalışmaları.Balıkesir’de son dönemlerde gelişen şartlarla birlikte kentin yatırımcıya sunduğu fırsatları değerlendirmek istiyoruz.Özellikle Onet Balıkesir Et ve Et Ürünleri A. Ş. fabrikasını inceledik.Bölgede bu tarz,alışık olmadığımız bir alanda yatırım planlaması içine girmeyi hedefliyoruz.Tarım ve hayvancılık sektöründe kendini ispatlamış olan kentte bizim de bir açılım gerçekleştirebileceğimizi düşünüyoruz.” diye konuştu.
Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay’ın süpriz ziyareti akıllara Balıkesir’de yeni bir iş kapısı mı aralanıyor sorusunu getirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB