Havran kavşağı güvenli hale getirildi

23 Ağustos 2016 Salı, 12:03

Havran ilçe girişinde bulunan ve sık sık kazaların yaşandığı kavşak, Karayolları Müdürlüğü ve Havran Belediyesi tarafından yeniden yapılırken, sinyalizasyon sistemi de kurulan kavşağın ortasına Koca Seyit’in heykeli dikildi.

Çanakkale Kahramanı Koca Seyit’in memleketi olan Havran ilçesinde, Karayolları Müdürlüğü ve Havran Belediyesi tarafından başlatılan kavşak ve çevre düzenleme çalışmalarında sona gelindi. Trafik sinyalizasyonu olmayan ve ilçe giriş yolunun ana yol ile seviyesinin farklı olması nedeniyle araç sürücülerine sıkıntılar yaşatan ilçenin Edremit istikametinden giriş kavşağı, Karayolları Müdürlüğü ile Havran Belediyesi’nin ortak çalışması neticesinde artık sorun olmaktan çıktı. Baştan aşağı yeniden planlanarak yapılan kavşak düzenlemesi sayesinde, ilçe giriş ve çıkışları artık trafik sinyalizasyonuyla kontrollü olarak sağlanacak. Refüj çevre çalışmaları biten ve sinyalizasyonları takılan kavşakta yaya geçitlerinin çizgileri de yerlerine çizildi. Refüjlerin yeşillendirme çalışması ve sinyalizasyon ışıklarının faaliyete geçmesiyle birlikte tam olarak kullanıma açılacak olan kavşakta en dikkat çekici çalışma ise, Havranlı Koca Seyit’in heykelinin daha görülebilir bir yere konulması oldu.

Daha önce kavşağın iç kısmında konuşlandırılarak görülmesi zor olan heykel, yapılan yeni düzenleme çalışmalarıyla birlikte kavşağın orta refüjüne konuldu. E-87 isimli Edremit Körfezi yolunu kullanarak Havran’ın içinden geçen sürücü ve yolcular, artık Koca Seyit’in heykelini ilçenin giriş ve çıkış kavşaklarında belirgin bir biçimde görme imkanı buluyor.

Kavşak düzenleme çalışmaları ile ilgili TV100 mikrofonlarına konuşan Havranlı vatandaşlar, kavşağın daha kontrollü hale getirilmesinden dolayı yetkililere teşekkür etti. Bazı vatandaşlar, kavşaklarda ağaçlandırma çalışması olmaması gerektiğini söylerken, bazıları Edremit girişindeki gibi üst yollar yapılarak trafik ışıklarının azaltılmasını istedi ve bir vatandaş, çalışmanın Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildiğini düşünerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB