EGE GÜNDEM GAZETESİ

Cankul, “Kepsut İle Gurur Duyuyorum”

Cankul, “Kepsut İle Gurur Duyuyorum”
17 views
31 Temmuz 2016 - 15:08

15 Temmuz Hain Darbe girişimi sonrasında Demokrasi nöbetleri sürüyor. Kepsut meydanında toplanan yaklaşık 8000 bin Kepsut’lu yaşanan Fetö Darbe girişimini ellerinde Türk bayrakları alarak protesto etti. Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul “Kepsut Vefalı Yurt olduğunu 15 Temmuz Darbe akşamı bir kez daha göstermiştir” dedi.
AK Parti Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, siyasi parti ve STK temsilcileri, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve binlerce vatandaş eşlik etti. Başkan Uğur, konuşması öncesi 7’den 70’e tüm vatandaşlar ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı tarafından 15 Temmuz’dan 3 gün sonra sahnede bestelenen ‘Durma çık meydanlara, gün beraberlik günüdür’ adlı marşı söyledi.

HALKIMLA GURUR DUYDUM
Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul konuşmasında “Vefalı Yurt Kepsut bu söz basit bir söz değildir. Vefalı yurt sözü Kurtuluş mücadelesinin başladığı Balıkesir’de ilk bu işi başlatan Hasan Basri Çantay’ı bağrına basan bir ilçedir. Merhum Hasan Basri Çantay benin her başım sıkıştığında “Vefalı Yurt Kepsut’a sığındım” demiştir. 15 Temmuz cuma günü akşamı Kepsut halkımla gurur duydum, hüngür hüngür ağladım. Ben Kepsut’un belediye başkanı olmaktan bir kez daha gurur duydum. O kötü gecede “Ülkede darbe kalkışması var” dediler. Boğaz köprüsünü tutmuşlar, Ankara uçaklar alçaktan uçuyor dediler. Bizlerde internetten duruma baktık 15 Temmuzda FETÖ’cülerin bir kalkışmada olduğunu anladık. Allah aşkına böyle bir darbeye ne gerek vardı. Bizim darbelerle kaybedecek vaktimiz mi var. Bizim daha fazla üretmeye, çalışmaya ihtiyacımız var aziz kardeşlerim.”dedi.

HAÇLI ZİHNİYETİNE KARŞI DAĞ GİBİ DURDUK
Yaşanan Darbe sürecinin Haçlı zihniyetinin bir ürünü olduğunu ancak Milletin sokaklarda, caddelerde ve meydanlarda Darbecilere gereken cevabı verdiğini söyleyen Cankul “Biz 1071 Malazgirt’te bu topraklara girdiğimizden beri, bu toprakları vatan edininceye kadar binlerce şehit verdik. Bunlar hiç boş durmayan Haçlı zihniyetidir. Cumhuriyetimizi kurduk kuralı bu Haçlı saldırıları hiç bitmedi. Dış güçlerin ülkemiz üzerindeki emelleri bitmiyor. Bizler buna karşı 15 Temmuz akşamında olduğu gibi uyanık olmalıyız. Bizim güçlenmemizden, büyümemizden, Müslüman dünyasına kol kanat germemizden rahatsız oldular. Bu darbeyi yapamadılar bu necip millet önlerinde bir dağ gibi durdu. ”

BAŞKOMUTAN İSTEDİ, KEPSUT TOPLANDI
Cankul kürsüde konuşmasının devamında “15 Temmuz akşamı Darbe yapanlara karşı Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan, bir kez daha aziz milletiyle birlikte onlara karşı durdu. Doğusuna, batısına, kuzeyine, güneyine; “bizim geleceğimizi çalanlara karşı herkes sokağa çıksın” dedi. Peki Kepsut halkı ne yaptı. 15 dakikada meydanda toplandı. Kepsut meydanında pijamasıyla, terliksiz, yalınayak 3000 bin kişi ülkesini savunmak için ortaya çıktı. Hain Fetöya , haçlı zihniyetine ve üniforma giymiş hainlere karşı şurada 3000 kişi Balıkesir’e doğru yürüdük. Ben Vefalı Yurdum Kepsut ile gurur duyuyorum. Çünkü Balıkesir’e 15 Temmuz gecesi ilk giden bizlerdik.Fatih Sultan Süleyman, Yavuz Sultan Selim, Kanuni sultan Süleyman nasıl İslam’a hizmet ettiyse Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’da İslam’a öyle hizmet ediyor. Allah ona zeval vermesin, gerekirse benim ömrümden alsın onunkine versin” dedi.

MİLLETİMİZ MEYDANLARDA CEVAP VERDİ.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ilçelerde yapılan Demokrasi Nöbetlerine katılmayı sürdürüyor. Kepsut’ta yapılan ve yaklaşık 8000 kişinin katıldığı Demokrasi nöbetinde konuşan Uğur ” Balıkesir ve bütün Türkiye darbeye geçit vermedi. Daha darbenin ilk saatlerinde Başbakanımız Binali Yıldırım telefon görüşmesinde ‘Ülkemizde bir kalkışma hareketi var ama bu kalkışmaya da gereken dersi veririz’ dedi. Arkasından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan telefondan mesaj verdi dedi ki; ‘Milletimiz meydanlara davet ediyorum’. Tabi darbeciler şunu hesap edemediler, bu milletin gözünü kırpmadan şehit olabileceğini, ölüme gidebileceğini hesap etmediler. Tabi bir şeyi daha hesap etmediler Külli İrade, Cenab-ı Allah’ın iradesi, o istemeden dal kıpırdamaz. Bu paralel örgütün terörist başı Fetö, İrade-i Cüziyesi ile plan yaptı. Ama Cenab-ı Allah’ında bir hesabı var. Bunlar darbeyi de eline yüzüne bulaştırdı. Cenab-ı Allah nelere kadir” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1