EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalıkta Bozuk Satıh Nedeniyle Trafik Kazaları Arttı

Ayvalıkta Bozuk Satıh Nedeniyle Trafik Kazaları Arttı
11 views
29 Temmuz 2016 - 10:35

Ayvalık ilçesinde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki BASKİ ekipleri tarafından ilçe merkezindeki Kanalizasyon Terfi Merkezi ile Şirinkent mevkiindeki Derin Deşarj Merkezi arasında yapılan 5 kilometrelik ana boru döşeme işlemi yapılmasının ardından, halen daha düzeltilmeyen yollar kazalara neden olması vatandaşların tepkisini çekiyor.

Ayvalık’ta özellikle BASKİ İşletmesi ile eski Otogar arasında yapılan kanalizasyon boru hattının döşenmesinin ardından gelişigüzel yapılan asfalt yamasının yol kenarlarındaki kısımlarında oluşan çıkıntılar motosiklet sürücülerinin korkulu rüyası haline geldi.
Yer yer 7 santimetreye varan kot farkı nedeniyle motosikletlerin geçişi sırasında ön yada arka tekerleğin bu bozuk satıha girmesiyle meydana gelen kazalara bir yenisi daha eklendi.
Bu kapsamda bugün saat 12.00 sıralarında 10 YJ 375 plakalı Mehmet Deniz’in (82) yönetimindeki motosiklet bozuk satıh nedeniyle dengesini kaybederek takla attı.
Kazada sürücü Mehmet Deniz’in başında kaskın olması olası bir ölümlü kazanın gerçekleşmesine izin vermedi.
Kazada vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Mehmet Deniz olay yerine gelen 112 Acil Yardım Ambulansı ile Ayvalık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Motosiklet sürücüsü Mehmet Deniz’in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken, vatandaşlar BASKİ’nin ana kanalizasyon borusu inşaatı sonrasında halen daha Atatürk Caddesi üzerindeki bozuk satıhı düzeltmemesine tepki gösterdi.
Mehmet Dümen adlı bir vatandaş aynı bozuk satıhın ilçenin nüfus olarak en kalabalık mahallesi olan Aliçetinkaya’da da bulunduğunu ve bu yüzden bugüne kadar onlarca motosikletin trafik kazası geçirdiğini ve bu kazaların bazılarının çok ciddi yaralanmalara neden olduğunu kaydederek, BASKİ’nin ana boru inşaatı sonrasında bozduğu yolların biran önce düzeltilmesini istedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1