EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sındırgı’da Büyükşehir Rüzgarı Esti

Sındırgı’da Büyükşehir Rüzgarı Esti
19 views
28 Temmuz 2016 - 10:31

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Sındırgı ilçesindeki kırsal mahallelerde kullanılmak üzere tahsis edilen çok amaçlı yangın söndürme römork tahsis belgeleri dağıtım törenine katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, biten yatırımları hizmete alım törenlerine katılırken, devam eden yatırımları da inceledi. Sındırgı’da bir dizi ziyaretlerde bulunarak vatandaşlar ile bir araya gelen Başkan Uğur, “Cenab-ı Allah lütuf ediyor, her seferinde biz Sındırgı’ya ya yatırıma yada açılışa geliyoruz. Bundan da gurur duyuyoruz Allah’a şükür. Allah devlete millete zeval vermesin” dedi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Sındırgı ilçesindeki kırsal mahallelerde kullanılmak üzere tahsis edilen çok amaçlı yangın söndürme römork tahsis belgelerinin dağıtım töreni düzenlendi. Törene katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kırsal mahalle muhtarlarına römorkların dağıtımını yaparken, Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile yaptırılan İtfaiye Hizmet Binası ile Kent Meydanı inşaatları, BASKİ Tesisi ve Büyükşehir tarafından yapılan Aslandede ile Osmanlar Mahalleleri yollarını inceledi. Başkan Uğur ayrıca yine Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Ahmet Semerci’nin anısına İbirler Mahallesi’nde yapılan çocuk parkı ve çeşmenin açılışını gerçekleştirdi.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenlere Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Sındırfı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Kaymakam Ercan Ateş, BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Nazım Ergelen, Fen İşleri Daire Başkanı Ayhan Arık, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

SINDIRGI’YA BÜYÜKŞEHİR YATIRIMLARI 40 MİLYON LİRAYI AŞTI

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çok amaçlı yangın söndürme römorklarının dağıtım töreninde konuşan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, yatırımlar için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür etti. Sındırgı’nın gerek hükümetin gerekse Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarından önemli paylar aldığına dikkat çeken Yavaş, “Sındırgımızda hem yol konusunda hemde BASKİ’mizin çalışmaları ile Büyükşehirimizin desteklerini hissediyoruz. Geçen sene 125 kilometre kırsal mahallelerde yol inşası yaptık, şimdide sıcak asfaltını döküyoruz. Büyükşehirimizden Allah razı olsun, ilçemizin turizm merkezi olması için meydan projesi bizim için çok önemliydi sizlerde destek sağladınız. Belediye projesi ile beraber ikisi bittiğinde Sındırgı’nın aydınlık geleceğine ön ayak olacak. Büyükşehir ile entegre olmuş bir Sındırgı büyüyor ve gelişiyor. Sındırgı’da herkes arsa ve tarla peşinde. Bugün Menet dediğimiz Çaygören’de 12 yıldan buyana arazinin metrekare birim fiyatı 40 kat artmış. Neden arttı? Sıcak su oradan geldi 1200 konutu ısıtıyor. Bacasız bir sıcak su kaynağı var. Bizler katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur’a teşekkür ediyoruz. Sındırgı’nın yatırım için aldığı para 40 milyon lirayı buluyor Büyükşehir nezninde. Muhtarlar eskiden İl özel İdare’den 3 bin lirayı aldığında güle oynaya gidiyordu. 40 milyondan bahsediyoruz” diye konuştu.

UĞUR: “TÜRKİYE, BALIKESİR VE SINDIRGI’NIN ÖNÜ AÇIK”

Sındırgı’ya her geldiğinde ya yeni yatırımlar yapmaya yada açılış gerçekleştirmeye geldiklerini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Cenab-ı Allah lütuf ediyor her seferinde biz Sındırgı’ya ya yatırımıa yada açılışa geliyoruz. Bundan da gurur duyuyoruz Allah’a şükür. Allah devlete millete zeval vermesin. Devletimiz güçlü olduğu müddetçe, ülkemizde istikrar olduğu müddetçe bizde yerel yönetimler olarak elimizden geldiğince bütün hemşehrilerimize hizmet etmek istiyoruz. Balıkesir’in eksiği ne ise. Balıkesir coğrafi olarak 18 bin metrekare, çok geniş bir coğrafya, 20 ilçesi, 1135 mahallesi, 80’i kırsalda. Beklentiler çok yüksek. Bizler hizmet ettikçe beklentilerde yükseliyor. Ama hiç merak etmeyin Türkiye’nin önü açık, Balıkesir’in önü açık, Sındırgı’nın önü açık. 15 Temmuz akşamı bir kalkışma hareketi ile karşı karşıya kaldık. Ama bu millet ne kadar büyük bir millet olduğunu 15 temmuz akşamı gösterdi. Demokrasiye ne kadar bağlı olduğunu. Avrupa’daki demokrasinin beşiği bilinen ülkelere demokrasi dersi verdik. Darbeyi millet önledi. Demokrasiyi millet istiyor. Bugün 12. Gün ama herşey yoluna girdi” dedi.

“DARBE GİRİŞİMİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ ARTTIRDI”

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin Türkiye’deki birlik ve beraberliği arttırdığını söyleyen Uğur şöyle konuştu:
“Darbe girişimi milli birlik ve beraberliği arttırdı. Beraberliğimiz 10 kat, 100 kat, hatta 1000 kat arttı. Bütün siyasi partiler sarbe girişimine tavır koydu. Başbakanımız diğer parti liderleri bir araya geldiler. Cumhurbaşkanımız; AK Parti, Cumhurşyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanları ile 2 saat 40 dakika süren görüşmeler yaptı. Bugün grup toplantılarında hem Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, hemde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli hükümete her zaman destek olduklarını, yapılacak kanuni düzenlemler destek olacaklarını ifade ettiler. İşte bizim daha çok birlik ve beraberliği ihtiyacımız olduğunu söylüyoruz ya, o sağlanmış oldu. Çünkü bu darbe girişimi sadece AK Parti’ye yapılmış değil, bu bütün siyasi partilere karşı yapılmış bir darbe. Bu darbe girişimi neticesinde amaçları Türkiye’de bir dikta rejimi kurmak. Sapık bir dini ideoloji ile dikta rjimi kurmak. Ama Ceban-ı Allah doğruların yarımcısı. Bu darbeciler hep vatan dadına, millet adına, din adına hareket ediyoruz dediler. Dini, bizim kutsal duygularımızı istismar ettiler. Cenab-ı Allah onlara yardımcı olmadı. Şimdi perişan oldular hepsi hesap veriyor”.
BAŞKAN UĞUR: “BİR TARAFTAN TEMEL ATIYORUZ, BİR TARAFTAN AÇILIŞ YAPIYORUZ”

Balıkesir’in 2 yıl 4 ay önce Büyükşehir olduğunu ve 6-7 ayını yapılanma süreci ile geçirdiğini hatırlatan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Balıkesir Büyükşehir olalı 2 yıl 4 ay oldu. Bunun 6-7 ayı yapılanma çalışmaları ile geçti. Ama Büyükşehir olarak bu sürede güzel işler yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Daire başkanlarımız sayesinde, çalışlarımız sayesinde başarılı çalışmalara imza attık, atıyoruz. Bir taraftan temel atıyoruz, bir taraftan açılış yapıyoruz. Sındırgı’mızda da kent meydanı, mahalle yolları, içme suyu hattı ve kanalizasyon, artıma tesisi ve mezbaha. BASKİ Sındırgı’nın içme suyu ve kanalizasyonuyla iligli 15-20 gün içinde ihaleye çıkıyor. Eylül, Ekim aylarında geleceğiz temellerini de atacağız. Bu 20 milyon liralık yani 20 trilyonluk bir proje. Az bir şey değil. Ama Sındırgılılara helal olsun. Herşeyin iyisine layık. Kent Meydanı dediler, Kent Estetiği Planladı inşaat başladı, 1 ay içinde açılacak. Fen İşleri ve Kırsal Hizmetler Dairelerimiz hizmetlerine devam ediyor. Mezbaha yapıyoruz. Sadece burada değil 10 ilçede yapıyoruz. Bugüne kadar mezbahalar hijyenik şartlar yerine gelmediği için kapatılmış. Hepsi uzman kadrolardan oluşan personel ile yönetilecek. Fen İşlerimiz yalnızca Sındırgı’da değil, marmara Adasoı’nda da Dursunbey’de de Burhaniye’de de Ayvalık Cunda Adası’nda da çalışıyoruz” şeklidne konuştu.

TÜM İLÇELERDE AYNI KART İLE ŞEHİRİÇİ OTOBÜSE BİNİLEBİLECEK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin şehiriçi ulaşımda yeni bir çalışma başlattığını açıklayan Başkan Uğur, “Ayvalık’tada, Dursunbey’de de, Gönen’de de, Bandırma’da da, Sındırgı’da da aynı akrt ile otobüslere binebileceksiniz. İşte modern ülkelerde ulaşım nasıl ise sistem nasıl yürüyorsa bizde aynı sistemi Balıkesir’e getiriyoruz. Allah’a şükür. Dedim ya sözlerimin başında Allah devlete millete zeval vermesin diye, bakın Türkiye güçlü bir ülke. Gücünü bir kez daha 15 temmuz günü tescil etti. Nasıl Çanakkale’de 7 düvele karşı savaştıysak. Kocaseyit çıkıyor 200 kiloluk mermiyi. Bir insan 200 kilo kaldırabilir mi? Ama iman gücü var onda kaldırıyor koyuyor topa, attığı zaman ta 12’den vuruyor. Düşman diyor ki ‘Çanakkale geçilmez’ ve dönüyorlar geri” dedi.
Sındırgı’nın 64 kırsal mahallesi olduğunu ve bunlardan sadece 5 mahallede çok amaçlı yangın söndürme römorku olmadığını belirten Uğur, ararözlerin gönüllü itfaiyeciler olduğunu söyledi. Bu ararözleri kullanan muhtar ve diğer köylülere eğitim verdiklerini ifade eden Uğur, kısa sürede geri kalan 5 köyede arazöz dağıtımı yapacaklarını belirtti.

ŞEHİT ASTSUBAY AHMET SEMERCİ PARKI VE ÇEŞMESİ AÇILDI

Çok amaçlı yangın söndürme römorklarının tahsis belgelerinin muhtarlara teslim töreni ardından Başkan Uğur ve beraberindekiler Şehit Jandarma Astsubay Ahmet Semerci anısına İbirler Mahallesi’nde yapılan çocuk parkı ve çeşma açılışını gerçekleştirdi. Şehitler için okunan duların ardından hizmete açılan parkta Başkan Uğur, vatandaşlar ile sohbet ederken, parkta oynayan çocukları izledi.
Başkan Uğur buradaki tören ardından Küçük Dağ Dere Mahallesi sakinleri ile buluştu.
Sındırgı’da faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Halil Güner’in yaptığı Günsan Turşu Üretimi, Konserve ve Dondurulmuş Gıda şirketine ziyarette bulunan Uğur, yapımı süren yolları ve ardından Yaylabayır Mahallesi’nde tutulan Demokrasi Nöbeti’ne konuk oldu. Başkan Uğur programların ardından Bigadiç ilçesindeki Demokrasi Nöbeti’ne konuk oldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1