EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ecdada yakışacak

Ecdada yakışacak
13 views
27 Temmuz 2016 - 10:56

Karesi Belediyesi, sanatsal eserlerle donatılan Yeşilli Caddesi’nin ardından bu kez de ecdada uygun bir şekilde Yıldırım Camii civarını prestijlendiriyor. Bölgeyi canlandıracak olan çalışmalar kapsamında cadde ve yan yollara yaklaşık 5 bin metrekare dekoratif parke taşı döşenecek.
Şehir merkezinin önemli akslarından birisi olan Yeşilli Caddesi’ne prestij kazandıran Karesi Belediyesi Yıldırım Camii (Eski Camii) civarında da prestij cadde uygulamasına başladı. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, caddedeki çalışmaları gece gündüz yakından takip ediyor. Ekipler, Yıldırım’daki çalışmalar kapsamında Balıkesir’in en eski Osmanlı yapıtı olan ve 1388’de Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılan Eski Cami’nin bahçesinde de peyzaj ve düzenleme çalışması yapıyor.
Halk ve esnaf tarafından memnuniyetle karşılanan uygulama sayesinde kaldırımlar genişletilerek yaya trafiği rahatlatılıp, araç parklanmaları önlenecek, Yıldırım Caddesi canlandırılacak. Yaklaşık 5 bin metrekare parke taşı döşenecek olan caddeye ayrıca yerden aydınlatma ve çiçek takları yerleştirilecek. Yıldırım Caddesi’nde başlatılan uygulama bağlantı yollarında da uygulanacak ve sorunlar ortadan kaldıracak. Karesi Belediyesi, Yıldırım Caddesi’nde yola verdiği eğim ve yerleştirdiği mazgallarla caddenin yağmur suyu sorununu da çözdü.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1