EGE GÜNDEM GAZETESİ

Burhaniye Gövde Gösterisi Yaptı

Burhaniye Gövde Gösterisi Yaptı
13 views
27 Temmuz 2016 - 11:02

Burhaniye Demokrasi Nöbetine devam ediyor. Her gece büyük bir coşkuyla tek bir vücut ve tek bir ses olarak Türkiye Demokrasisine gölge düşürülemeyeceğini gösteren Burhaniyeliler her geçen gece daha büyük bir aşkla Cumhuriyet Meydanı’nı doldurmaya devam ediyor.
15 Temmuz gecesinden bugüne kadar Burhaniye Cumhuriyet Meydanını dolduran Burhaniyeliler, meydanlarda ki nöbetine devam ediyor. Her akşam ellerinde ki Türk Bayraklarıyla Türkiye’nin demokrasisine her hangi bir darbe vurulamayacağını gösteren Burhaniyeliler, birlik ve beraberliğin en iyi örneklerini sergiliyorlar. Her akşam yılmadan usanmadan Türk Bayraklarını sallayan vatandaşlar 25 Temmuz akşamı tam bir gövde gösterisi yaptılar. Burhaniye Cumhuriyet Meydanını hınca hınç doldurarak demokrasi marşlarına eşlik eden halk 15 Temmuz gecesi şehit düşenler içinde Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile şehitleri andılar.
BURHANİYE BELEDİYEİ’NDEN DEMOKRASİ NÖBETİNE TAM DESTEK
Burhaniye Belediyesi de “Demokrasi Nöbetine” katılan halka her akşam çay dağıtarak, müzikler ve demokrasi şarkıları çalarak destek oluyor. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ve çalışanları demokrasi nöbetinde her akşam yerlerini alırken halkın bekleyişinde de ihtiyaçlarını karşılıyor. Belediye’nin yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğü tüm öğretmen ve personeliyle, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ve Kaymakamlık çalışanları, İlçe Garnizon Komutanı Bülent Ölçensoy, İlçe Emniyet Müdürü, Tuncay Orhan, Burhaniye Ak Parti ilçe teşkilatı tüm kadrosuyla Demokrasi Nöbetinde halkın yanında oluyor. İlçe Müftülüğü şehitler için her gece dualarıyla destek olurken polislerde halkın güvenliği için 7/24 nöbetlerine devam ediyor. Her Akşam farklı bir kurum tarafından yapılan lokma hayırları yanı sıra 25 Temmuz Pazartesi akşamı Aşure dağıtan Burhaniye Belediyesi görevlileri de “Demokrasi Nöbetinde” halkın yanında yer alıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin iş makineleri, binek araçları ve İtfaiye araçlarının da konvoy ile destek verdiği gece de Burhaniye tümüyle tam bir gövde gösterisi yaptı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1