EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta dondurmalı pilav-ayranlı vatan ve demokrasi nöbeti

Ayvalık’ta dondurmalı pilav-ayranlı vatan ve demokrasi nöbeti
14 views
27 Temmuz 2016 - 10:49

15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişiminin ardından yurt genelinde başlayan vatan ve demokrasi nöbetleri Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde her gece adeta bayram havasında kutlanmaya devam ediyor.
Ayvalık’ta her kesim vatandaşın katıldığı nöbetlerin 11. gecesinde, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanını dolduran yüzlerce vatandaş marşlar eşliğinde coşkuyu zirveye taşıdı.
Gecede; Türk Kızılay’ı Ayvalık Şubesi pilav-ayran ikramı yaparken, Memur-Sen Federasyonu bünyesindeki Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Ayvalık Temsilciliği de binlerce hazır dondurmayı meydanı dolduran kalabalığa dağıttı.
Darbe girişiminin ilk gününden itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın çağrısıyla Ayvalık’ta başlatılan vatan ve demokrasi nöbetine vatandaşların yoğun katılımından duyduğu memnuniyeti ifade eden AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp ise darbe tehdidinin halen daha sürdüğünü ve bu yüzden de yurt genelinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek ikinci bir çağrıya kadar söz konusu nöbetlerin süreceğini kaydetti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1