EGE GÜNDEM GAZETESİ

Uysal’dan Sansürsüz Kahvaltı

Uysal’dan Sansürsüz Kahvaltı
11 views
25 Temmuz 2016 - 12:23

Burhaniye ilçesinde, Belediye Başkanı Necdet Uysal Türk Basın’ından sansürün kaldırılmasının 108. Yıldönümü ve Basın Bayramı nedeniyle bölgedeki basın mensuplarıyla düzenlediği bir kahvaltılı toplantı ile bir araya geldi.
Burhaniye Belediyesi’ne ait Ayaklı Mesire Alanında gerçekleşen kahvaltıda; Burhaniye Belediyesi Meclis Üyeleri, belediye daire amirleri ve gazeteciler hazır bulundu.
Kahvaltılı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumun bilgilendirilmesi, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukları üstlenmektedir. Basın, kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğidir. Görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basın hiç şüphesiz ki demokrasinin en etkili yapı taşlarından biridir” dedi.
Demokrasinin sağlıklı bir yapıya kavuşması ve en temel insan haklarından biri olan düşünce özgürlüğünün gelişmesi, basın özgürlüğünün gerçekleşmesiyle mümkün olacağını ifade eden Başkan Uysal, “Bu düşüncelerle, 24 Temmuz Basın Bayramını ve Basında Sansürün Kaldırılışının 108. Yıldönümünü kutluyor, son darbe girişiminde yine özgürlüklerin korunması noktasında çok önemli bir görev ifa eden özgür basınımızı ve bu uğurda şehit olan Yeni Şafak Gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz nezdinde görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyor, gece- gündüz demeden, günün her saatinde, mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1