EGE GÜNDEM GAZETESİ

TB2L Lig Kurulu Toplandı

TB2L Lig Kurulu Toplandı
10 views
25 Temmuz 2016 - 12:19

Bu sezon Türkiye Basketbol İkinci Liginde mücadele edecek olan Karesispor İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapılan Lig Kurulu Toplantısı’na katıldı.
Abdi İpekçi Spor Salonu Basın Toplantı Odası’nda saat 11:00’de başlayan toplantıya Başkanvekili Akın Süel, Asbaşkan Efe Aydan, Yönetim Kurulu Üyesi Raşit Akın, TBF Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş ve takım temsilcileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanvekili Akın Süel gerçekleştirdi. Süel konuşmasında , “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. İnşallah bu sene başarılı ve güzel bir sezon geçiririz” dedi ve sunumunu yapmak üzere sözü TBF Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş’e bıraktı.
TBF Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş, ‘’Tüm takımlarımıza iyi sezonlar diliyorum. Zorlu bir final grubunu geride bıraktık. Turnuvalarımız çok güzel geçti. Bunu daha da ileriye, güzele götürmeye çalışıyoruz. Bazı aksaklıklar var bunlar düzelecek’’ diye konuştu. Ardından Özgümüş 2016-2017 sezon Türkiye Basketbol 2. Ligi Lig Kurulu sunumuna geçti.
Özgümüş sunumunda şu konulara değindi:
-Lig Statüsü
-Gelir Kaynakları
-Masrafların Azaltılması
-Hakemler
-Gelişim Takım Kadroları
-TBF TV Yayınları
-Genç Oyuncu Teşvikleri
Toplantının son bölümünde takımlar sırayla söz alırken, beklentilerini ve değişiklik taleplerini ilettiler. Kulüp temsilcilerinin çoğu 20 takımın 10’arlı iki gruba ayrılmasını ve iki devreli maçlar sonunda ilk 6 takımın play-off’lara, son 4’lerin ise play-out’a kalmasını önerdi. İlk 6 takımın çapraz eşleşme ile karşılaştıktan sonra turu geçen 6 takım çift devreli lig usulü ile sıralanacak, ilk iki takım TBL’ye yükselecek. Play-out karşılaşmalarında son dört sırada kalanlar ise EBBL’ye düşecek.Toplantıda benimsenen bu statü TBF Yönetim Kurulu kararı ile netleşecek. Lig kurulunda Karesi Spor’u basketbol şube sorumlusu Talha Esen ve takım menajeri Özhan Yalın temsil etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1