EGE GÜNDEM GAZETESİ

Özden’den Darbe Girişimine Sert Tepki

Özden’den Darbe Girişimine Sert Tepki
15 views
25 Temmuz 2016 - 12:30

15 Temmuz ‘da yaşanan darbe girişimine Kepsut Süt Üreticileri ve Kırmızı Et Birliği Başkanı Cemal Özden’den sert tepki geldi.
Başkan Özden’in demokrasi ve milli irade vurgusu yaptığı açıklamasında, “15 Temmuz 2016 gecesi, Türkiye yakın tarihinin en hain ihanetlerinden birine uğramış, ancak ülkemizin yıkılmaz devlet geleneği, tek yürek olan siyasi otoritesi, cesur güvenlik görevlileri, gerçeklerin peşindeki habercileri ve Türk halkının sağduyusu bu menfur girişimin başarıya ulaşmasını engellemiştir. Kepsut Süt Üreticileri ve Kırmızı Et Birliği olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel değerlerini, anayasal düzenini ve demokrasi geleneğini tehdit etmeye kalkışan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu elim olay sırasında hayattan koparılan şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifa diliyoruz” ifadeleri yer aldı.
Türkiye’nin İçinde bulunduğu dönemde, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve demokrasiye her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, yan yana durarak aşılacağına inancının tam olduğunu vurgulayan Cemal Özden, “Bizler Türkiye Cumhuriyeti’ne ve demokrasiye sahip çıkmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyecek, hatta bunu daha güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir dünya devleti olarak yarınlara dünden daha inançlı bir şekilde yürümesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Vakit; birliğimizi, beraberliğimizi daha da güçlendirme vaktidir” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1