EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalıkta Mevlid-i Şerif ve pilav-ayran dağıtımlı vatan nöbeti

Ayvalıkta Mevlid-i Şerif ve pilav-ayran dağıtımlı vatan nöbeti
15 views
25 Temmuz 2016 - 12:04

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, darbe karşıtı vatandaşların ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirdikleri vatan ve demokrasi nöbetleri tüm hızıyla sürüyor.
Ayvalık’taki vatan nöbetinin 8. Gecesinde; Gençlik ve Spor Bakanlığı Ayvalık Kaymakamlığı Gençlik Merkezi organizasyonunda; Türk Kızılay’ı Şubesi tarafından Cumhuriyet Meydanını dolduran yüzlerce insana pilav-ayran ikramında bulunurken, Bir Ömür Roman Kültürünü Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği tarafından da 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişiminde hayatlarını kaybeden demokrasi şehitlerinin ruhları için Mevlid-i Şerif okundu.
Ayvalık Müftüsü Mehmet Emin Karataş tarafından okunan Mevlid-i Şerif’in duasının yapılmasının ardından da ise meydana açılan dev Türk Bayrakları eşliğinde coşkuyla marşlar seslendirildi.
Yüzlerce vatandaşın kalkışılan darbe girişimine lanetler yağdırdığı vatan nöbetinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a da sık sık sevgi tezahüratları yapıldı.
AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp’in yanı sıra AK Parti İlçe yöneticileri, organizasyonu gerçekleştiren İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cem Hamzaoğlu’nun yanı sıra daire amirleri, okul müdürleri, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yüzlerce vatandaşın hazır bulunduğu vatan nöbeti gecenin ilerleyen saatlerinde olaysız bir şekilde sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1