EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Memur-Sen temsilciliğinden darbe girişimine sert tepki

Ayvalık’ta Memur-Sen temsilciliğinden darbe girişimine sert tepki
19 views
25 Temmuz 2016 - 12:06

Ayvalık ilçesinde; vatan nöbetini ilk günden bu yana sürdüren Memur Sen Ayvalık Temsilciliği tuttukları nöbetin 8. gününde; Cumhuriyet meydanında binlerce kişiye seslenilen bir basın açıklaması yaptı.
Memur Sen Ayvalık Temsilcisi Mustafa Kurtuluş tarafından okunan açıklamada, “Türk Milleti, 15 Temmuz akşamı cuntacı zihniyetlerin hain planlarıyla başlayan olayları bastırmış, ülkemizin geleceğine vurulan bu darbeyi daha büyük yara almadan atlatmıştır. Geçmişi büyük kahramanlıklarla dolu olan yüce Türk Milleti bir kahramanlık hikâyesine daha imza atmıştır. Dünyadaki hiçbir terör örgütünde görülmeyecek kadar canice hazırlanan bu darbe girişimi, çok kısa sürede bastırılmış olmasına rağmen yüzlerce vatan evladı şahadet şerbetini içmiştir. Bu şahadet yolu öylesine güçlüdür ki hiçbir destan anlatmaya yetmez bu kahramanlıkları” ifadeleri yer aldı.
Mustafa Kurtuluş yaptığı açıklamada, “Üzerine asker üniforması giymiş olan ama içinde bir gram bile vatan sevdası taşımayan bu teröristler halkına silah doğrultacak kadar, üzerlerinden tankla geçecek kadar, Bu ülkenin demokrasi yuvası yüce meclisi bombalayacak kadar, yıllardır terörle mücadele eden emniyet güçlerimize saldıracak kadar aşağılıktır. Ama hesaba katmadıkları bir şey vardı, korkuyla sindirmeye çalıştıkları bu halkı tanımıyorlardı. Ellerine aldıkları Türk bayraklarıyla tankların altına yatarak, namluların karşılarında vücutlarını siper ederek, içinde gerçek vatan sevdası taşıyan asker ve polisle el ele vererek bu hain darbe girişimini püskürttüler. Dünyada eşi benzeri görülmemiş bu direnişte canını veren şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz” dedi.

“Kahraman olmaya çalışan adiler, gerçek kahramanların gazabına uğramışlardır”
Memur Sen Ayvalık Temsilcisi Mustafa Kurtuluş yaptığı açıklamada, “Yıllardır aziz Türk milletinin ödediği vergilerle aldıkları maaşlarını düşünmeden; bu milletin kendilerine emanet ettiği tankları, tüfekleri yine bu millete doğrultan, yaptığı kalleşliğin adını koymakta zorlandığımız bu güruh, emrini aldığı kişileri ilah gibi görmektedir. Devletten üstün güç olmadığını bu millet 15 Temmuz akşamından itibaren devletle kol kola girerek meydanlarda göstermiştir. Bu milletin bekasına kastı olan hainler şunu bilsin ki, Türk milletinde kahraman sonradan olunmaz. Kahramanlık bu milletin asil kanına işlemiştir ve bunu hiçbir güç söküp atamaz. Bu ülkenin geçmişine 18 Mart, 30 Ağustos gibi tarihlerin yanına bir de 15 Temmuz yazdıran kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Darbe girişimin olduğu günden beri büyük sıkıntılar yaşasa da dimdik ayakta duran Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türk Ordusunun gerçek vatansever komutanları ve emniyet personeli sayesinde büyük bir felaketin eşiğinden dönülmüştür. İlk geceden itibaren devletinin yanında olan aziz Türk milleti tankların altına yatarak, polisinin yanında operasyona koşarak zaferin başkahramanlarından olmuşlardır. Ayvalık Memur Sen olarak bizler de demokrasiyi ve devletimizi beynini kiraya vermiş alçaklardan korumak ve yarınlara daha umutlu bakmak adına meydanlarda olmaya devam ediyoruz. Her zaman milli iradeye sahip çıkan, milli değerlerimiz ışığında sendikacılık yapan, ülkemizin birlik ve beraberliğine önem vererek geleceğe güçlü adımlar atmaya çalışan Memur Sen olarak Darbeci ve Cuntacı zihniyetin her zaman karşısındayız. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Memur Sen Ayvalık Temsilciliği olarak bizler, Ayvalık’ta Cumhuriyet meydanında toplanarak devletimizin ve milletimizin dirliği ve birliği için nöbetimizi tuttuk, gerekirse günlerce de bu nöbete devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Mustafa Kurtuluş yaptığı açıklamada, “İllegal şekilde örgütlenen oluşumların karşında, devletimizin her zaman yanındayız. Ülkenin birliğine kastedilen bu kalkışımla ilgili tüm tehdit ortadan kalkıncaya kadar meydanlardaki mücadelemizi bitirmeyeceğiz. Milli iradeye sahip çıkmak için gündüz devlet görevimizi, akşam vatan görevimizi yapmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz akşamından bu yana vatan için canını vermiş şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı gazilerimize şifa diliyoruz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1