EGE GÜNDEM GAZETESİ

VEKİLLERE HATIRLATMA REFERANDUMA GİDİYORUZ

VEKİLLERE HATIRLATMA REFERANDUMA GİDİYORUZ
TAYLAN TOPRAK
TAYLAN TOPRAK( edremitegegundem@gmail.com )
14 views
22 Temmuz 2016 - 18:45

Lafı fazla uzatmadan başlayacağım. Geçtiğimiz akşam babamın bir paylaşımı oldu. Milletvekillerine serzenişi olumlu yönde tepki aldı.

Kendimden pay biçerek konuşuyorum. Beni yüz kişi aradıysa, babamı bin kişi arayıp yardım istemiştir.  Arayanların hepsi seslerini duyuramamaktan yakınıyor.

Arayanlardan biriyle şu konuşma geçti aramızda; “Yav kardeşim bana niye ağlanıyorsun, sen seçtin bu adamları, senin oylarınla geldiler.”dediğimde… Karşı taraftan gelen cevap çok manidar ve her şeyi açıklayan cinsten; “ben bunlara oy vermedim Ben Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdim.”

İşte vekillerin rahatlıkları buradan geliyor. Kendi oylarının olmadığını kazananın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu biliyorlar.

Millet vekillerine buradan sormak istiyorum. Geçtiğimiz anayasa değişikliği için gidilen referandumda Balıkesir’de kaybedildi. Altı ay sonra Başkanlık sistemi için  bir referanduma daha gidilecek. Bunda da başarısız olunursa bunun sorumluluğunu kime atacaksınız?

Geçen sefer sorumluluk Edip Uğur’a yüklendi. Balıkesir’in ağası olarak suçlu gösterildi. Şimdi hiçbir yetkisi yok, istediğiniz gibi at koşturuyorsunuz. Kaybederseniz ne olacak?

 

HASAN DEMİRASLAN’a GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNE GİDEMEDİM

Ak Parti İl başkanı Hasan Demiraslan’a geçmiş olsun ziyaretine gidemedim, en yakın zamanda gideceğim. Şimdiden geçmiş olsun diyorum.

Neden?

Ben falcı değilim. Balıkesir’deki siyasi tabloya bakarak konuşuyorum ve Hasan Demiraslan ateşten bir gömlek giydi, önünde iki yol var.

İlk yol; Edip Uğur’un veya Milletvekillerinin yada üçüncü şahısların sözünü dinleyecek, Partiyi yakacak, kendisini bitirecek.

İkinci yol; Kendi bildiği doğruları yapacak, kimsenin sözünü dinlemeyecek, kendini yakacak, Partiyi kurtaracak.

Umarım çok çalışır, kimsenin lafına bakmaz kendi yolunu kendi çizer.

Çünkü kimin tarafına gidersen git iki yolda aynı. Edip Uğur’un Vekillere, Vekillerinde Edip Uğur’a ihtiyacı var.

Bu vekiller giderse yerine gelecek adamlar Balıkesir’in ihtiyacı olan insanlar. Yıllardır bakan çıkaramıyoruz, bunun sebebi Balıkesir halkı değil, başarılı insanların önünü kesilmesinden kaynaklanıyor.

İsterseniz size örneklerle anlatabilirim. Sizlerde bu söylediğim isimleri Google’a sorarak araştırabilirsiniz. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bandırma tarafından Haluk Sur var. Bakan olabilecek potansiyele sahip bir iş adamı, yatırım uzmanı. Çevre ve Şehircilik bakanı yap arakana bakma.

Körfez tarafından İsmail Hakkı Cirit Yargıtay Başkanı. Adalet bakanı olsun arakana bakma.

Kırsalda şu Edip Uğur’un hakkını yediği Mustafa Canbey hani Canbey’i çıkartıp yerine Kasım Bostan’ı koymuştu ya işte o…  Canbey’i istediğiniz sosyal bir bakanlığa koyun hakkıyla yapar.

Bu arada Edip Uğur’un sıralamaya koyduğu Bostan’ın dayısı ve yeğenleri ne durumda?

Edip Uğur’un koyduğu adamlarda hep bir sıkıntı var.

 

FIRINTAŞ NE DURUMDA?

 

Dün beni Canfeda Eser (Halam) aradı. Fırıntaş ile ilgili sorunlar olduğunu, körfezde bu sorunların olup olmadığını sordu. Ona söyleme fırsatı bulamadım. Fırıntaş eskisi gibi kafasına göre at koşturamaz, işlem YAPAMAZ.

Yönetim kurulundan bir kesit ile neden işlem yapamadıklarını anlayabiliriz.

Yönetim kurulundan DÜRÜST biri çıkıp;

Yahu kardeşim siz gırtlağa kadar pisliğin içine batmışsınız, Başbakanımız Binali Yıldırım, “Belediyeler ticaret yapamaz diyor.” Sizin yaptıklarınıza bakın. Bunlar Balıkesir halkına zarar verir. Ben hisselerimi satıyorum. Alın benden kurtulayım sizden. Diyor.

Karşılığında; “Bizde nerde o para nasıl alalım senin hisselerini” deniyor.

Dürüst arkadaş; “tamam siz satın, ben alayım madem” diyor.

Karşılığında; “Fırıntaş’ın değeri arttı sana yedirir miyiz hiç. Hepimiz açız burada.” Deniyor.

Dürüst arkadaş; “Bana bundan sonra gelmeyin. Vatandaşın aleyhine getirdiğiniz her öneriye red oyu kullanacağım.” Diyor.

Dürüst insanlar sayesinde Balıkesir kurtulacak.

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1