EGE GÜNDEM GAZETESİ

Gölcük Grup Yolunda Çalışma Başladı

Gölcük Grup Yolunda Çalışma Başladı
10 views
22 Temmuz 2016 - 12:08

Balıkesir’in Sındırgı ilçesine bağlı Gölcük başta olmak üzere birçok mahallenin kullandığı karayolunda genişletme çalışması başladı. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, geçtiğimiz günlerde ihalesinin yapıldığını ve çalışmaların kısa süre içinde başlayacağını müjdelediği grup yolunda iyileştirme çalışması yapılmaya başlandı. Başkan Yavaş ve Belediye Meclis Üyesi Hasan Avcı çalışmaları yerinde inceledi.
İhalesi Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan Gölcük – Sındırgı grup yolunun ilk 6 kilometresinde iyileştirme çalışmalarına Sındırgı Belediyesi de iş makineleriyle destek verdiği açıklandı. 27 kilometrelik yol güzergâhında peyder pey iyileştirme çalışması yapılarak 2019 yılına kadar tamamlanacağı kaydedildi. Sındırgı’yı yeni yol diye tabir edilen İzmir – İstanbul yoluna bağlayan grup yolunda yapılan iyileştirme çalışmasıyla ekonomiye canlılık getireceği belirtildi.
Daha kolay ulaşılabilir Sındırgı için gece gündüz çalışmalara devam eden Başkan Yavaş, “ Sındırgı leşinin çevre il ve ilçelerle bağlantısını sağlayacak yollar yapılmaya devam ediyor. Sındırgı – Akhisar yolunun ihalesi yapıldı ve yakın zamanda başlayacak. Şuanda Sındırgının kırsal mahallelerini ve yeni yol dediğimiz İzmir – İstanbul yoluna bağlayan, Gölcük grup yolunda iyileştirme çalışmaları başladı. Cüneyt ayrımından başlayıp Alacaatlı mahallesine kadar devam edecek 6 km’lik bir yolun yapım işine Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü tarafından başlandı. Bizlerde Belediye olarak, iş makineleriyle destek veriyoruz. İyileştirmeyle yol 8 metreye kadar genişleyecek ve viraj kulplarda alınarak daha kullanışlı bir hale gelecek. Akabinde de 3 yıl içerisinde 2019 yılına kadar Akçakısrak mahallemize ulaşarak yeni yolla bağlantısı sağlanacak. Bu yol yapıldığında domates, biber üreticilerimize kamyon ulaşımını sağlayıp ekonomik olarak katkı sağlamış olacağız. Yolun iyileştirme çalışmasında katkı sağlayan Karayolları Bölge Müdürlüğüne, Orman İşletme Müdürlüğüne, yol güzergahında arazileri olan vatandaşlara çok teşekkür ederim” dedi.
Başkan Yavaş, yolda çalışan işçilerle oturup çay içtikten sonra kek ve meyve suyu ikram etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1