EGE GÜNDEM GAZETESİ

Savaştepe’de Vatandaşlar Bayraklarla Meydanlarda

Savaştepe’de Vatandaşlar Bayraklarla Meydanlarda
19 views
21 Temmuz 2016 - 12:58

Savaştepe ilçesinde vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine tepki göstermek için ellerinde Türk bayraklarıyla meydanlara akın etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına uyan kadın erkek, genç yaşlı binlerce vatandaş, cuma gününden bu yana geceden sabaha terk etmediği meydanlarda “demokrasi nöbeti” tutmayı sürdürdü. Bağımsızlığın simgesi Türk bayraklarıyla meydanları dolduran, demokrasiye ve milli iradeye hazırladıkları pankartla da sahip çıktığını gösteren vatandaşlar, ilçede meydanı bayraklarla donattı.  FETÖ/PDY mensubu askerlerin darbe girişiminin hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Milletime çağrı yapıyorum, meydanlara gelin, meydanlarda bunlara en güzel cevabı verelim. Bu darbe girişiminin başarılı olacağına inanmıyorum. Tarih boyunca darbecilerin hiçbiri başarılı olamamıştır.” çağrısı üzerine meydanlara çıkan vatandaşlar, dün akşam olduğu gibi bugün de meydanları boş bırakmadı. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, ilçenin meydanına gelerek “Dik dur eğilme, bu millet seninle”, “Polise uzanan eller kırılsın” şeklinde sloganlar attı. Meydanda kalabalık giderek artmaya devam ediyor.

Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, Fetullahçı Terör Örgütüne bağlı bazı subay ve askerlerin darbe girişiminde bulunmasına sert tepki gösterdi.

Başkan Şimşek, yaptığı açıklamasında şunları kaydetti: “Milli iradeye karşı bir gurup hain tarafından Cuma günü gece gerçekleştirilen kalkışma girişimi, Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, Başbakanımızın sağlam iradesi, aziz milletimizin demokrasiye ve devletine olan bağlılığı, polisimizin üstün mücadelesi, onurlu askeri personelimizin emir komuta zincirinde hareket etmesi, basınımızın dürüst yayınları, ülkemizin her kesiminin birlik ve beraberlik içerisinde olmasıyla püskürtülmüştür. Demokrasiye ve millete karşı bu denli alçak bir saldırı gerçekleştiren hainleri lanetliyor, bu uğurda şahadet şerbetini içen şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Milletin vergileriyle alınan silahları, tankları ve benzeri savunma araçlarının namlularını millete çevirerek Milli İradeyi yok etmek isteyenler, aziz milletin tarihindeki şanlı direnişlerinden biriyle karşılaştı. Bu süreçte millet, milli iradeyi sonuna kadar savunacağını en baştan gösterdi. Zor bir sınavdan geçen ülkemiz, darbeci ve katliamcı zihniyete karşı canı pahasına Cumhuriyeti’ni, demokrasisini, iradesini savunarak hainlere en sert tokatı vurdu. Tüm ülkede meydanlarda toplanan asil milletimiz, iman dolu göğüslerini demokrasiye çelikten siper yaparak tanka, topa, uçağa milli iradesini teslim etmemiştir. Bundan sonraki süreçte de Milli İradeye sahip çıkma buluşmaları sürecektir. Darbe kalkışması, kesinlikle kabullenilemeyecek bir durumdur. Bu süreçte vatandaşlarımızı katleden, devlet binalarımıza zarar veren ve ülkenin bölünmez bütünlüğüne göz diken hainleri lanetliyor, asil milletimize demokrasiye olan bağlılıklarından ötürü teşekkür ediyorum. Bizlere bu acıları yaşatan ihanet şebekesinin en ağır şekilde cezalandırılacağından ise kimsenin şüphesinin olmamasını istiyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1