EGE GÜNDEM GAZETESİ

Pala: “En Ağır Cezayı Almalılar”

Pala: “En Ağır Cezayı Almalılar”
17 views
21 Temmuz 2016 - 12:48

Balıkesir Umum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Pala, 15 Temmuz akşamı yaşanan Darbe girişimi hakkında sert açıklamalar yaptı.

Devleti ele geçirmek için darbeye kalkışan çalışan FETÖ üyelerine adeta ateş püsküren Pala “Bu lağım fareleri en ağır cezayı alana kadar sokakları terk etmeyeceğiz. Esnaf ve Sanatkarlar olarak milletimizin ve Demokrasinin yanındayız” dedi.

Oda üyelerini esnaf ve sanatkârlarını yarın yapacakları genel kurulu davet eden Başkan İsmail Pala Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte ellerinde Türk bayraklarını alarak yaşanan Darbe sürecinin karşısında olduklarını belirtti.
Sanayi esnafları ile bir araya gelen Balıkesir Umum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Pala “15 Temmuz Darbe” sürecinin karşısında olduklarını belirterek “Cumhurbaşkanımızdan emir gelene kadar meydanlardayız” ifadelerini kullandı.
Başkan Pala açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “15 Temmuz akşamı yaşanan hareketlilik sonrasında Darbe yaşandığını anladım. O gece haber sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sokaklara çıkın çağrısıyla birlikte oda üyelerimize mesaj attım. Cumhurbaşkanımızın ‘Sokağa çıkın çağrısına’ uymalarını istedim. Yönetim kuruluna ve oda üyelerine mesaj atarak Darbenin karşısında olduğumuzu o gece belirtmiş olduk. O gece sonrasında meydanlara çıktık. Cumhurbaşkanımız tehlike geçti diyene kadar sokaklarda olacağız. Bu asker kılıklı yeraltı farelerine geçit vermeyeceğiz. Demokrasimize, ülkemize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Allah bize ömür verdiği müddetçe ülkemize sahip çıkacağız. Tüm Umum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarı oda üyelerim adına 15 temmuz akşamında bu yana yaşanan Darbe girişimini şiddetle lanetliyorum. Bunlara en ağır cezalar verilene kadar rahat etmeyeceğiz. Bizler oda üyeleri olarak, esnaf olarak sokakları terk etmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sonuna kadar arkasındayız. Bu FETÖ’cü grupları devletin içinden temizleyeceğiz. ” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1