EGE GÜNDEM GAZETESİ

İnanç

İnanç
TAYLAN TOPRAK
TAYLAN TOPRAK( edremitegegundem@gmail.com )
11 views
21 Temmuz 2016 - 17:58

Uzun aradan sonra yine birlikteyiz. Son aylarda olağan üstü bir yoğunluğum olduğundan bu sayfaları boş bırakmak zorunda kaldım. Okuyucularımızın istekleri, telefonlar açıp yazı yazmam için istekte bulunan tüm okuyucularıma teşekkür ederim. Yaşadıklarım ve duyduklarım… bana şunu gösterdi ki… Benim yazılarıma ihtiyaç duyuluyormuş.

Başlığa sadık kalarak;

İnanç’ın kötü ellere teslim edildiğinde ne kadar kötü kullanılabileceğini en ağır şekilde tatbik eden bir millet olarak… Ne yaparsak yapalım, ne ceza verirsek verelim insanların içindeki o düşünceyi, inancı sökemediğimiz sürece alınan önlemlerin hiçbir önemi yok.
Halen daha çevremizde elini kolunu sallayarak dolaşan, yaşananları oyun olarak nitelendiren, hatta suçu başka bir takım kişilere atanlar var. Cebinde, sözde okunmuş para, evinde kitapları tutanlar var.

İfadesi alınanların ifadelerine bir bakın; Savundukları şeyler ortada, Allah adına, Himmet adına yaptıklarını söylüyorlar.
Sorgulama yetisini bırakmış insanlar. İtaat etmekten Beyinlerini kullanamaz hale gelmişler.

Hangi kitapta, hangi dinde, Hangi inançta; “Başkasının hakkını gasp et.(soruları çal), Allah adına, eşinden dostundan para topla(Mal mülk edin), Vergi verme devletten çal, (çaldıklarınla Özel Okul, Özel Hastane, Özel Yurtlar yaptır.)”der. Hangi inanç bu söylediğim kötülükleri destekler.
İlahi adaletin tecelli etmesi çok uzun sürmedi.

Soru çalarak göreve gelmiş olanlar, işlerinden oldu, emekliliklerinden oldu… Damgalanacaklar vatan haini sıfatı yiyecekler. Bir daha nerde iş bulurlar, ne yaparlar, çocukları ne hale gelecek. Kim bilir?

Allah adına eşinden dostundan para toplayanlar, şimdi mal kaçırmak için eşine dostuna mal mülk geçiriyor.
Devletten çalıp, vergi kaçıranlar, bu kaçırdıkları paraları bağışlayanların, paralarıyla Okul, Hastane, yurt vs… yapılmış ki İlahi adalet tecelli etti. Şimdi Hepsi Devletin malı.

Bunlar benim aklıma gelenler. Yanlış yaptıklarının, inançlarının yanlış olduğunun ispatları… Umarım bu yazıyı kendini henüz belli etmemiş, içimizde saklanan, körü körüne inanlar okur ve düşünürler.

Ülke olarak silkelendik. Eskiden televizyonlarda şaklabanlar bir birleriyle program yaparlardı. Şimdi programlara ve konuklara bakıyorum, Hepsi akademisyen, söz sahibi insanlar. Işık saçıyorlar.

Edremit ilçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz’ın tayinin çıkması beni üzdü.

Üzdüğü kadar da düşündürdü…

Edremit ilçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz’ın elinde bulunan personelin, bir kısmı açığa alınmış, bir kısmı doğuda görevlendirilmişti. Kısıtlı imkânlarına aldırış etmeden, asayişi sağlayan, başarılı operasyonlar icra eden bir müdürdü.

Fetö terör örgütünün ikinci adamı diye nitelendirilen, Zaman Gazetesi eski sahibi Alaaddin Kaya’nın Edremit’te yakalanmasının ertesi günü, Birinci sınıf bir ilçeden, daha düşük bir ilçeye tayin edilmesi beni biraz şaşırttı. Yinede yeni yerinde başarılarının devamını dilerim.
Umarım; koltuk kapmaca oynayan siyasetçilerimiz bu küçük ayrıntıları gözden kaçırmıyordur.

Operasyonlar Diyince…
Büyükşehir Belediyesi henüz bir açıklama yapmadı. Yaptıysa da ben görmedim.
Baski’de iki önemli yerde görev yapan; Abone Daire işleri Müdürü Mehmet İçkin ile Körfez Bölge Müdürü Ahmet Herdan görevden alınmış.

Bu iki önemli kişi neden görevlerinden alındı?

Kim aldı? Soruşturmayı kim yönetiyor?

Neden gizli tutuluyor?

Eğer ki Fetö suçlamasıyla görevden uzaklaştırıldılarsa neden bir açıklama yapılmıyor? Soruşturmaya katkı sağlanacak bilgiler gelebilecekken neden gizli tutuluyor?

Yarınki konu başlığımız; Şeffaflıktan korkan Belediyeciler, açıklayamadıkları işler neler? Kamu harcamasını ticari sır zanneden bürokratlar…
Bürokratlar diyince Büyükşehir’de kişiliğini sevdiğim ama yönetimine ısınamadığım bir Genel Müdür var. Zamanında; “Ben varken x kişiye kimse elleyemez.” Demişti… Ellediler.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1