EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Gün birlik olma günü”

“Gün birlik olma günü”
17 views
21 Temmuz 2016 - 12:44

 

 

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası Balıkesir’de 66 sivil toplum örgütü Alaca Mescit Camii önünde Balıkesir Milli İradeye Saygı Platformu adı altında ortak bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada Demokrasinin, örgütlenmenin, özgürlüklerin, vatanın ve mukaddesatın tehdit altında olduğu bu günde milli iradenin yanında olmak ve savunmak önemli bir erdem ve zorunluluktur” denildi.

 

Balıkesir Milli İradeye Saygı Platformu adına ortak açıklamayı okuyan, Memur-Sen Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Gür, millet iradenin üstünde herhangi bir beşeri gücü kabul etmeyeceklerini söyledi. Başkan Gür, “Gün bugündür. Ülkemize, Devletimize ve Hükümetimize sahip çıkma günüdür” ifadelerini kullandığı açıklamada şu şekilde: “Bazı dönemler Milletlerin tarihlerinde önemli dönemeçler oluşturur. Bugün de böyle bir zaman dilimini Milletçe yaşıyoruz.

Demokrasinin, örgütlenmenin, özgürlüklerin, Vatanın ve mukaddesatın tehdit altında olduğu bu günde Milli iradenin yanında olmak ve savunmak önemli bir erdem ve zorunluluktur. Milletimize yönelik bu tehdide karşı, halkımız sokaklarda, meydanlarda sağduyulu ve cesur bir duruş göstererek birlik ve beraberlik içerisinde darbecilere gereken cevabı ve dersi vermektedir.

Böyle bir günde bizler de Sivil Toplum Kuruluşları olarak Milletimizin, Şanlı Ordumuzun ve tüm Güvenlik Güçlerimizin yanında ve darbeciler ile onların destekçilerinin karşısında olduğumuzu beyan ediyoruz. Millet iradesinin üstünde herhangi bir beşeri güç kabul edilmeyecektir. Bu tür girişimler ve kalkışmalar hiçbir zaman başarılı olamayacaktır.

Başta Sivil Toplum Kuruluşları olmak üzere tüm Balıkesirli hemşehrilerimizin ilk andan itibaren olduğu gibi kışkırtmalara fırsat vermeden din, ırk, bölge, siyasi düşünce, meslek ve mezhep farkı gözetmeden Kuvayi Milliye ruhunu diri tutarak bu kalkışmaya karşı duruşunu sürdürmeye davet ediyoruz.

Bizler Sivil Toplum Kuruluşları olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek ve sağduyulu davranmak gerektiğine inanıyoruz.

Bu haince girişim Milletimizi yıldıramayacak, aksine Milli Birlik ve beraberliğimize olan inancımızı daha da arttıracaktır. Bizler Devletimizin Milletimizin ve Değerlerimizin her zaman yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Tehlike henüz bitmiş değildir. Milli iradeye yönelik olan bu tehdit yok oluncaya, mukaddes topraklarımızdan def edilinceye kadar mücadelemiz sürecektir. Bu uğurda can veren şehitlerimize Cenabı Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Allah Milletimize Devletimize ve Ülkemize zeval vermesin”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1