EGE GÜNDEM GAZETESİ

Bigadiç’te Halk Meydanları Terk Etmiyor

Bigadiç’te Halk Meydanları Terk Etmiyor
15 views
21 Temmuz 2016 - 12:50

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına uyan kadın erkek, gencinden yaşlısına binlerce vatandaş, cuma gününden beri terk etmediği meydanlarda ‘demokrasi nöbeti’ tutuyor.
Bigadiç ilçesinde de meydan kırmızı-beyaz renklerle donatıldı. Darbe girişiminin bastırılmasının ardından halk meydanlardan ayrılmıyor. Önceki akşam da vatandaşlar, ilçede demokrasi nöbetini sürdürdü.
Bigadiç ilçe Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, darbe girişimini protesto etmeye devam etti. Ellerinde Türk bayrakları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterleri ve çeşitli dövizler taşıyan vatandaşlar sık sık darbe girişimi ve FETÖ aleyhine sloganlar attı. Bigadiç Belediyesi tarafından, FETÖ’nün askeri darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu. Vatandaşlar, ‘Millet burada darbeciler nerede’ sloganları attı. Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu darbe teşebbüssünü şiddetle kınayarak gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.
Başkan Avcu; “Türkiye’nin 2002’den beri yakaladığı büyük yükselişten rahatsız olan ülkelerin kuklası Fethullahçı Terör Örgütü tarafından beyinleri yıkanmış olan bazı çapulcuların ülkemize yaşattıkları elem vericidir. Demokrasimize, milli iradeye, milli ekonomimize darbe vurmayı planlayan bu hainler, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın kararlı tutumu ve milletimizin tam desteği, emniyet güçleri ile sağduyulu Mehmetçiklerimizin başarılı operasyonları ile bertaraf edilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Türkiye eski Türkiye değildir ve bu çapulculara karşı yeni Türkiye’nin hareket biçimiyle gerekli cevap verilmiştir. Milletin silahını milletin üzerine doğrultan, sivil vatandaşlarımıza ateş açmaktan çekinmeyen, MİT binamızı bombalayan, Sayın Cumhurbaşkanımızın kaldığı otele bomba yağdıran, savaşlarda bile saldırıya uğramayan, milletin iradesinin temsil edildiği TBMM’ne bomba atabilen bu canilerin gerekli yasal düzenlemelerin yapılarak en sert şekilde cezalandırılması bu yaşananları asla affetmeyecek olan milletimizin vicdanını biraz olsun rahatlatacaktır” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1