EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık 3 Halı Sahaya Kavuşuyor

Ayvalık 3 Halı Sahaya Kavuşuyor
16 views
21 Temmuz 2016 - 13:03

Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Belediyesi ile Spor Toto Teşkilat Genel Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol gereği 3 ayrı mahalleye 3 ayrı ebatta halı saha yapılması için ilk temel atma töreni yapıldı.
Ayvalık’ta gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulup, sportif faaliyetlere yönlendirilmesi amacıyla planlanan 3 ayrı halı sahanın ilkinin temeli ilçede Roman vatandaşların yoğunlukta ikamet ettiği Hamdibey Mahallesi’ndeki eski futbol sahasının bulunduğu alanda atıldı.
34X66 ebatlarında yapılacak olan halı sahanın temel atma töreninde; Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Belediye Meclis Üyeleri, bazı resmi daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.
Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Rahmi Gençer, mahallenin güzide futbol takımı olan Hamdibey Kayaspor’un bünyesindeki ömrünü tamamlayan toprak sahanın olduğu alana yapacakları halı sahanın neredeyse standart futbol sahası büyüklüğünde olacağını belirterek, yeni halı sahanın mahalle gençleri için hayırlı olmasını diledi.

rahmi_gencer
Hamdibey Mahallesi’nin yanı sıra Aliçetinkaya Mahallesindeki Sarı Zeybek Sosyal Tesisleri ile Altınova Mahallesi’nde yapacakları 3 halı sahanın 412 bin 800 lira artı KDV karşılığında yapılacağını kaydeden Başkan Gençer, 3 halı sahanın da en geç 3 ay içerisinde tamamlanarak, hizmete gireceğinin de müjdesini verdi.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, halı sahalarının yanı sıra göreve geldiği ilk günden bu yana ilçe genelindeki gençlerle çocukları oyun ve yaşam alanlarına kavuşturabilmek için yoğun çabalar içerisinde olduklarını da sözlerine ekledi.
Başkan Gençer konuşmasının ardından halı sahanın yapılacağı alana geçti. Kurban kesiminin ardından halı sahanın ilk harcını beraberinde bulunan daire müdürleri, muhtarlar ve Hamdibey Kaya Spor Kulüp Başkanı Celalettin Kale ile birlikte attı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1