EGE GÜNDEM GAZETESİ

“O Köprüde bir askerin başının kesildiği yalan”

“O Köprüde bir askerin başının kesildiği yalan”
21 views
19 Temmuz 2016 - 10:12

İstanbul ve Ankara’da gerçekleşen askeri darbe girişiminin ardından, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde başlayan ‘Vatan Nöbetleri’ tüm hızıyla sürüyor.
Bu kapsamda, ellerinde Türk Bayraklarıyla ilçe merkezindeki Cumhuriyet meydanında toplanan yaklaşık 500 kişilik kalabalık darbe karşıtı sloganlar attı.
Ak Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp’in yanı sıra Ak Parti ilçe yöneticileriyle çok sayıda vatandaşın hazır bulunduğu vatan nöbeti sırasında Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerinde sıkı güvenlik önlemleri aldıkları gözlendi.
Yaklaşık 3 saat süren vatan nöbetinde kalabalık vatandaş topluluğuna seslenen AK Parti Ayvalık ilçe Başkanı Hakan Kayaalp, darbe girişimi sırasında olayların tam ortasında bulunduğunu belirterek, “O saldırılar sırasında ailemle birlikte tam da çatışmaların ortasında kaldım. Oradan çıktık geldik. Hiç acımadan üzerimize mermi yağdırdılar. Top ve ağır silahlarla ateş ettiler. Bunlar gözü dönmüş canilerdir. Bunların akılları fikirleri, Türk Milletini dağıtmak, parçalamak ve bölmektir. Ama buna bu millet izin vermeyecek inşallah” dedi.
Darbe girişiminin ardından sokaklara dökülen Türk Milleti’nin darbecilerin karşısında dimdik durduğunu kaydeden Başkan Kayaalp, “Türk Milleti böyle bir millet işte. Böylelikle, bizler her zaman böyle tek vücut olabileceğimiz de tüm dünyaya da gösterdik. Şimdi onları büyük bir telaş sardı.” dedi.
Halkın algı operasyonlarına prim vermemesini isteyen AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, “Hiçbir askerin başı kesilmedi. Biz oradaydık bizzat. O anda İstanbul’da Boğaz Köprüsü’nün üzerindeydik. O köprüde bir askerin başının kesildiğini söyleyenler yalan söylüyorlar. Ama o askerler artık bizim için teröristtir. Çünkü o teröristler bize tam 7 saat süresince ateş ettiler. Böyle bir şey olamaz. Çoluk, çocuk, kadın demeden; yaşlı, ihtiyar, bacımız demeden ateş ettiler. Bu nasıl öfke, nasıl bir kindir. İşte bunun hesabını bu millet yaptı ve şu an sokaklarda. Şu anda burada nöbet tutuyorlar” ifadelerini kullandı.
Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bir grup tarafından kalkışılan askeri darbe girişiminin atlatılmasında başta Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım ve TBMM’deki tüm siyasi partilere teşekkür eden Hakan Kayaalp, “Biz Türk Milleti’nin tek vücut olduğunda dünyada yıkamayacağı hiç bir şey yoktur” sözleriyle konuşmasını tamamladı.
Ak Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp’in konuşmasının ardından; isminin Zeynep Azra Yılmaz olduğu öğrenilen 6 yaşındaki minik bir kız çocuğunu kucağına alarak minik kızın ezbere İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okumasını sağladı.
Minik kızın büyük bir coşkuyla seslendirdiği 10 kıtalık İstiklal Marşı, meydanı dolduran kalabalık tarafından duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Minik kızın seslendirdiği İstiklal Marşı’nın ardından Ak Parti Ayvalık İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Anıl Okyar’ın dakikalarca gözyaşı dökmesi etkinliğe adeta damgasını vurdu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1