EGE GÜNDEM GAZETESİ

Dursunbey’de Binlerce İnsan Meydanlara İndi

Dursunbey’de Binlerce İnsan Meydanlara İndi
17 views
19 Temmuz 2016 - 10:42

Dursunbey’de, tüm yurtta olduğu gibi iki gün boyunca binlerce insan sokaklara döküldü. İlk olarak Belediyeönünde toplanan vatandaşlar, Türk bayrakları ile meydanlara akın etti.
Dursunbey Belediyeden anonslar yapılırken, Meydana inmek isteyen vatandaşlar için minibüsler görevlendirildi.
Genç yaşlı, kadın erkek ve çocuk demeden binlerce insan sokaklara döküldü. Cumhuriyet meydanında halka seslenen Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan sabaha kadar demokrasi nöbeti tutacaklarını ifade etti. Toplumun her kesiminden, her partiden Vatanına sahip çıkan binler Belediye önünden topluca ilk olarak Kent Meydanına hareket etti. Burada yapılan duanın ardından Saygı Duruşu ve istiklal marsı okundu. Kent meydanına sığmayan kalabalık daha sonra Emniyet Müdürlüğü önünde toplandı. Burada Polise destek çıkan binler adına Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan İlçe Emniyet Müdürü Erol Akar’a sarılarak halk olarak arkalarında olduklarının mesajını verdi. Daha sonra Eminbey Caddesi üzerinden İlçe Jandarma Komutanlığına hareket eden binler Jandarma’ya da sahip çıkarak onlara da Belediye Başkanı düzeyinde destek oldu.
YSK Başkanı Sadi Güven’in de katıldığı yürüyüşün ardından binler Cumhuriyet Meydanında Demokrasi nöbetine geçti. Orman Bölge Müdürlüğüne ait tır’da yapılan çeşitli programların ardından coşkulu kalabalık gece nöbetine devam etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1