EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Ülkemizde yaşanan darbe girişimi kabul edilemez”

“Ülkemizde yaşanan darbe girişimi kabul edilemez”
18 views
18 Temmuz 2016 - 11:05

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ve Balıeksir Milletvekili Ahmet Akın’ın ülkemizde yaşanan darbe girişimi ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
Basın açıklamasında; “Ülkemizde yaşanan darbe girişimi kabul edilemez. Nitekim halkımız ile tüm demokratik kurum ve kuruluşlarımız da bu girişimi reddetmiş, bu belanın başarıya ulaşmasını engellemiştir.
Cumhuriyet Halk Partisi her türlü darbenin ve vesayet düzeninin karşısındadır. Bu ülke , bu toplum darbelerden çok çekmiştir. Geliştirmeye çalıştığımız demokrasimizin en büyük sorunu darbelerin oluşturduğu hukuk sisteminin ve oluşturduğu demokrasi karşıtı anlayışların kalıntılarının hala varlılığını koruyor olmasıdır.
Cumhuriyet Halk Partisi her zaman olduğu gibi bugün de demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün yanında yer almıştır. Özgürlüklere, hukukun üstünlüğüne, laik demokrasiye karşı her girişim bugün olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyet Halk Partisinin kararlı direnişi ile karşılaşacaktır.
Ülkemizde yaşanan darbe girişimi tüm siyasi görüşlere mensup toplumumuzun hep birlikte karşı duruşuyla durdurulmuştur.
Bundan sonra da demokrasimiz, hukuk devletimiz, özgürlüklerimiz tehlikeye girdiğinde, şöyle ya da böyle vesayet altına alınma girişimleri yaşandığında toplumumuzun yine aynı duyarlılığı ve direnci göstereceğine inanıyorum.
Bugünden itibaren ülkemizde bir an önce toplumsal huzurun sağlanması, özgürlüklerin güvencede olması; demokratik, laik parlementer sistemimizin güçlenmesi için gerekli adımların hızla atılmasını diliyorum ” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1