EGE GÜNDEM GAZETESİ

Halk Sokağa Döküldü

Halk Sokağa Döküldü
9 views
18 Temmuz 2016 - 11:31

Darbe’ye teşebbüs edenlere vatandaştan tokat gibi cevap geldi. Halk sokaklara dökülerek demokrasiye sahip çıktı.
Edremit ilçesinde vatandaşlar cumhuriyet meydanını hınça hınç doldurdu. Bayrakları eline alan vatandaşlar soluğu meydanlarda aldı. Tek bir ağızdan mesaj vardı; ‘vatan bizim, millet bizim’, ‘ölmek var dönmek yok’ diyerek slogan attılar. Cumhuriyet meydanında birçok siyasiler de vatandaşlara eşlik ettiler. Yedinden yetmişe herkes bir oldu sandığa, demokrasiye sahip çıktılar.
AKBIYIK: “SİZİN BU ALÇAK HAİN PLANLARINIZ MİLLETE SÖKMEYECEK”
Cumhuriyet meydanın konuşma yapan geçmiş dönemde AK Parti’den Balıkesir Milletvekili adayı olan Av. Mesut Akbıyık millete şöyle seslendi; “Bu sefer durdurabileceklerini sandılar ve onlar kanmıştı. Ancak biz şunu çok iyi biliyorduk, 50 yıl önce merhum menderes ile birlikte asılan millet iradesini o idam sehpasından indiren bir lider vardı. Bu gün sadece Türkiye’deki mazlumların değil, dünyadaki tüm mazlumların duasını almış bir lider vardı, bu gün Tük iye’de Recep Tayyip Erdoğan vardı ve alçakların, bu hainlerin bütün oyunlarını bozdu. Bütün dünyadaki Müslümanlar korktu, onlarda şunu çok iyi biliyorlar, İslamiyet’in bu güzel dinimizin, bu dönemde en büyük ölçüsü şanlı Türkiye’dir. Türkiye dik kalacak ki, bütün dünyadaki müslümanlar rahat edecek, Türkiye huzurlu olacak ki, bütün dünyada Müslümanlar huzurlu olacak, onlar birde şunu hesaba katmadı aslında, onlar bu milletin dualarıyla, selaların, ezanların birleşeceğini nasıl hesaba katabilirlerdi. Onlar dediler ki biz tankları yürütürüz, biz bu milletin iradesini ezeriz, biz bu hükümeti deviririz, biz buradan sesleniyoruz, bakın bu meydan da bir sürü imanlı, milletini devletini seven bir sürü kardeşim burada buluşmuş. Sizin bu alçak, hain planlarınız yeryüzü bulunduğu sürece sökmeyecektir millete, bakın buradan taahhüt ediyorum.” dedi.
YÜZÜAK: “7’DEN 70’E EDREMİT BURADA ŞEREFSİZLER, DUYUN, GÖRÜN”
AK Parti eski Edremit İlçe Başkanı Av. Harun Yüzüak; “Öncelikle dün vatan millet aşkıyla canını hiçe sayarak, meydanlara yığılan ve Ankarada, İstanbul’da şehit olan aziz kardeşlerimizin hatıralarının önünde saygıyla eğiliyorum, vefat edenlere Allah rahmet eylesin. Yaralılara acil şifalar diliyorum. 7’den 70 Edremit burada şerefsiz, duyun, görün bu aziz topraklar da 200 yıldır oynanmayan oyun kalmadı. Saymakla, bitmez on yılda bir, yirmi yılda bir oyun oynadılar bize ama en adi oyunlarından birisini dün oynadılar. Bu memleketin ekmeğini yiyen, suyunu içen kansızlar bu insanların, fakirin fukaranın ekmeğinden aşından artan parayla tüyü bitmemiş yetimin yiyeceği ekmekle alınan silahları bu millete doğrultular. Hedef gözetmeksizin ateş ettiler. Üstlerinde ne üniforması olduğuna bakmayın kanı bozuk bunları kanı ama kesin olan bir şey var Anadolu da her şey yetişir, Anadolu’nun bereketli topraklarında her şey yetişir. Çınarlarda yetişir, ağaçlar da yetişir, buğday da yetişir, ama bu Anadolu şerefsiz yetişmez kanı bozuklar barınamaz, bu millet onları barındırmaz,” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1