EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Güder Darbe Teşebbüsünü Kınadı         

Başkan Güder Darbe Teşebbüsünü Kınadı         
12 views
18 Temmuz 2016 - 11:26

Edremit Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erdoğan Güder geçtiğimiz günlerde bir kısım vatan hainince milli iradeye yönelik gerçekleştirilen darbe teşebbüsünü şiddetle kınadıklarını belirterek, Türk milletinin bu darbe girişimi karşısında kenetlenerek darbecileri bertaraf ederek, demokrasiye ve yüreğindeki vatan sevgisine olan inancını tüm dünyanın gözleri önüne serdiğini vurguladı.

Başkan Erdoğan Güder yaptığı yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin emir komuta hiyerarşisi dışında gerçekleştirilen darbe girişiminde, milletin egemenliğinin temsil edildiği TBMM’nin bombalanması ve darbe girişimine karşı alanlara çıkan vatandaşlara ateş açılarak şehit edilmesinin hiçbir şekilde affedilemeyecek bir davranış olduğunu kaydetti.

Başkan Güder, “Halkımızın hür iradesiyle seçilmiş hükümetimize ve yüce milletimizin temsil edildiği Meclisimize yönelik darbe girişimini şiddetle kınıyorum. Ülkemiz demokrasisine ve milli iradenin yıkılmasına yönelik gerçekleştirilen bu darbe girişiminde hayatını kaybeden güvenlik güçlerimizi, polisimizi, sivil vatandaşlarımızı rahmetle, minnetle, şükranla anıyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Demokrasimize yönelik bu hain girişimin karşısında dik durup prim vermeyen üst düzey  komutanlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Milli iradeye yönelik bu hain girişimi yüce Türk Milletinin kadını, erkeği, çoluğu, çocuğuyla 7’den 70’e kenetlenerek, tankların üzerine çıkıp paletlerin önüne yatarak püskürtmesinin dünyaya demokrasi dersini verdiğinin altını çizen Başkan Erdoğan Güder, “Bu hain girişimi gerçekleştirenlerin bir an önce adalete teslim edilip gereken cezaları alması en büyük beklentimizdir. Rabbim Yüce Türk Milletine bu tip hain girişimleri bir daha yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1