EGE GÜNDEM GAZETESİ

Balıkesir’de Askeri Üs Girişleri Kapatıldı

Balıkesir’de Askeri Üs Girişleri Kapatıldı
9 views
18 Temmuz 2016 - 11:10

Türkiye’de önceki gece yaşanan kalkışma girişimine karşı Balıkesir’de darbe kalkışması başladığı saatlerde Büyükşehir Belediyesi tarafından itfaiye, iş makinesi ve kepçe gibi araçlarla askeri üslerin yolları kesildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatı ile kapatılan üs giriş ve çıkışları tehlike tamamen bertaraf edilene kadar kapalı kalacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de önceki gece yaşanan kalkışma hareketinin başladığı saatlerde askeri üslerin giriş çıkışlarını itfaiye, iş makinesi ve kepçe gibi araçlarla kapattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatları ile vatandaşların da sabaha kadar sokaklarda olduğu Balıkesir’de, şehrin İzmir yolu üzerinde olan Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı ve 9. Ana Jet Üs Komutanlığı’nın yolları kesildi. Kamyon, dozer, itfaiye, iş makinesi gibi araçlarla kışlanın yolu kesilirken, itfaiye araçlarının kışla kapısına kadar yanaştığı görüldü.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda tüm ilçelerde birimlerini ve iş araçlarını harekete gecirerek, kent merkezlerinde çeşitli önlemler alırken, ilçelerde bulunan askeri üslerde de Başkan Uğur’un talimatları ile aynı önlemler alındı. Askeri üslerin giriş çıkışlarının darbe tehlikesi bertaraf edilene kadar kapalı kalacağı bildirildi.

BAŞKAN UĞUR: “GÖREVİMİZİ YAPTIK”

Darbe girişimi sırasında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin iş makine ve ekipmanları ile askeri üslerin yollarını kapattığını ifade eden Uğur “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak bizde üzerimize düşen vazifeyi yaptık. Herşeyimiz ile yaptık. İtfaiyemiz ile, işmakinelerimiz ile, dozerimiz ile, greyderimiz ile ne icap ediyorsa yaptık. Hiç kimseye, bu darbecilere fırsat vermedik. Merak etmeyin herşey kontrol altında. Milletimiz de sahip çıkıyor demokrasiye. Bu millet büyük bir millet. Büyüklüğünü darbeyi önleyerek de göstermiş oldu. Allah sizlerden razı olsun. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak darbe girişimcilerine karşı her türlü önlemi almaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Başkan Uğur ayrıca dün geceden bu sabaha kadar Valilik önünde düzenlenen demokrasi etkinliğinde vatandaşları yalnız bırakmadı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1