EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Vatan Nöbeti

Ayvalık’ta Vatan Nöbeti
16 views
18 Temmuz 2016 - 11:02

Ankara ve İstanbul’da önceki akşam yaşanan darbe girişiminin ardından sokaklara dökülen halk, bu gecede ilçe merkezinde Vatan Nöbeti tuttu.

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grubun gerçekleştirmek istediği darbe girişimine protesto için ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanında toplanan yaklaşık bin kişilik kabalık gurup, ‘Tek Bayrak, Tek Devlet’ sloganları atarak meydandan 06 mevkine kadar polis nezaretinde yürüdü
Darbeye karşı yürüyen hemen hemen her siyasi partiden vatandaşların katıldığı yürüyüş Cumhuriyet Meydanına dönülerek sona erdi
Ak Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp’in şehir dışında olması nedeniyle katılamadığı yürüyüş ve vatan nöbetine Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Anıl Okyar öncülük etti.
Bir çok sendika temsilcisiyle sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de hazır bulunduğu yürüyüşün ardından uzun süre meydandaki Atatürk anıtı önünde ellerinde Türk Bayraklarıyla oturma eylemi yapan kalabalık grup; AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Anıl Okyar’ın, “Tek Vatan, Tek Millet, Tek Bayrak talebiyle dün akşam olduğu gibi bu akşamda buradayız. Bizler sadece yüce Allah’ın önünde eğiliriz. Başka hiç kimse bizlere boyun eğdiremez. Allah bir daha bu millete böylesi bir kalkışmayı yaşatmasın. Reis’imizi Allah başımızdan eksik etmesin” şeklindeki konuşmasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1