EGE GÜNDEM GAZETESİ

AH BE BAŞGAN NAPTIN SEN?

AH BE BAŞGAN NAPTIN SEN?
TAYLAN TOPRAK
TAYLAN TOPRAK( edremitegegundem@gmail.com )
10 views
18 Temmuz 2016 - 17:09

Geçen akşam bir telefon geldi. Telefonun ucundaki arkadaş telaşeli bir şekilde, yarı sevinçli…
-“Hasan Arslan Edremit Belediye Başkanımı olacak?” dedi.
Hevesini kursağında bırakmak istemediğim için “olabilir” dedim. Nereden çıkardığını sorduğumda…
“İnternette bir fotoğraf paylaşmışlar, herkes altına hayırlı olsun. Diyor.” Dedi.
Merak ettim açtım baktım nedir ne değildir öğreneyim dedim. Meğerse “DÜŞMÜŞ BAŞGANLARIN ŞAFAĞI” organizasyonu ile Ankara’ya gitmişler. Gitmişken CHP genel başkanını görmek nasip olmuş. Her kaybedene nasip olmaz. Ağzı kulaklarında bir fotoğraf karesi paylaşmış sonrası malum…
Şimdi diyeceksiniz hevesini kursağında nasıl bırakacaksın? Diye. Size “200 Bin” neden sayabilirim. Siz beni dinlemeyin, o 200 bin nedeni Özkan Kostak’tan dinleyin. Yerel seçim öncesi Hasan başgan ile Özkan başgan bir araya geldiklerinde… Özkan başgan saymıştır beklide 200 bin sebep.

KOSTAK İYİ ADAMDIR
Özkan Kostak iyi adamdır, yüzüne karşı saymamıştır. Her zaman söyler; “bir insan Tayyar TOPRAK’la nasıl kötü olur aklım almıyor” diye. O da Edip Uğur’un adamı olduğunu her yerde belli eden cinsten. Kendisi iyi ama çevresi kötü. Hatta bir keresinde ona çevresinin kötü olduğunu anlattığımda bana inanmamıştı. Yakın çevresinin ona ve Edip Ağaya küfür ettiğini söylediğimde… “olur mu hiç öyle şey” demişti. Hatta o kadar aşağıladı ki beni… “Yemeğine İddiaya girelim” demişti. O işin eğlence kısmındaydı. Kanıtladığım andaki yüzünün halini görünce, ben eğlenmeye başladım. (Sözünü tutmadı. Bu arada.)

İYİLİKTE YARAMIYOR
Edip Ağa ya etrafındaki insanların ne mal olduğunu göstermek isterdim. Ama düştüğü durumları gördükçe vaz geçiyorum. Gerçi birkaç kez randevu alıp, onunda yüzünün o halinin görmek istedim. Randevularım Şaban Akkol’dan ileri gitmedi. Ne için görüşeceksin? Sorusuna cevap veremedim . Ne yazık ki.
Şimdi etrafındakilere soracaksın “Bu ne?” diye. Onlarda sana; “Bu adam Ali’nin Veli’nin adamı. Başka cenahlardan yol alıyor. Hep sizi eleştiriyor.” Diyecekler.
Ben şimdiden cevabımı vereyim. Hiçbir cenahla alakam yok. Alakam olmuş olsa… Ankara’da hangi büyük siyasetçinin danışmanına işlerini gördürüyorsun, ifşa ederim. Böylelikle son bağını da koparırım. Lakin … Dedim ya; izlemesi zevkli oluyor. Diye

AH BE OSMAN ABİ
Balıkesir’de dükkan komşumuz olan Osman Yurdusev Edip Başkan hakkında şöyle bir haber yapmış.

EDİP UĞUR BU UTANÇ SANA YETER ! ESKİŞEHİRDE GARAJDA TUVALERLER ÜCRETSİZ !

PAŞACAMİ ALTINDA BULUNAN TUVALETLERİ ONARAK İSMAİL OK BURAYI ÜCRETSİZ YAPMIŞTI ! EDİP UĞUR UTANCINDAN BURAYI ÜCRETSİZ YAPMAYA DEVAM EDİYOR ” DEMEKTE VATANDAŞLARIMIZ !
BALIKESİRDE YASAK OLMASINA RAĞMEN

PARKOMATLA SOKAKTAN PARA Toplamaya DEVAM

EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GARAJDA

TUVALETCİLİK YAPIYOR !

CHPli Eskişehir ve AKP li Konya Belediyesi Garajda Tuvaletlerden Ücret almazken! Böyükkk Hizmetler Yapan ve Açlılışlarda Vatandaşları Bulamayınca! Balıkesirden 50 Araç Kiralayıp Belediye Çalışanlarını Açılışlara Götüren Edip UĞUR Balıkesir Terminalindeki Ücret almaya devam ediyor.

Bazı Vatadaşlar “Balkide be Büyükşehirde Yakınlarını, Akrabağlar İşe Alındı onların paralarını Edip buralardan çıkartıyor Allah Onun Gözünü Doyursun ” demekteler.

BAŞKANIN BİR SUÇU YOK

Bende buradan Osman abiye şunu sorayım. Koskoca Edip Uğur, neden tuvalet parası almasın, parkomat parası almasın, hatta söz verdiği gibi su parası almasın? Hatta 20 bin kişiye iş sözü vermişken… Neden kendi yakınlarının haricinde ve ithal elamanlar varken, Balıkesir evladını işe alsın?

Bu adamcağız bu gün zengin olmadı. Bazı zenginler vardır, Balıkesir için hayır, hasenat yaparlar. Okullar, hastaneler açarlar. Balıkesir’de hiçbir okulun tabelasında UĞUR soy adını gördün mü? Yada hastanenin bir bölümünde? Yada bir çeşme’de? Bizim halkımız bunu bile bile seçti. Adamcağız sırf Belediye Başkanı oldu diye kişiliğini mi değiştirecek?

Adamcağızı zorla hayırsever yapacaksın. Balıkesir’e en büyük iyiliği; kimin aç olduğunu vatandaşa göstererek yaptı zaten. Teşekkürler Edip UĞUR. Etrafında bi ton aç adam besliyor. Sadece etrafındaki beslemeler bile hayır sayılır. Her gün methiyeler düzerken, ağızları yamulacak hepsinin.

Maaşlı elemanlar iki gün sonra buna cevap verirler. “Aman efenim, Edip Uğur hayır sever olup, kendi isminin geçmesinden rahatsızlık duyar. Aman efendim şöyle hayırlar yapmıştır, şu kadar bağışlar yapmıştır. Her hayrı, bağışı GİZLİLİK içerisinde yapar….” Diyecekler.

Benden bir tavsiye öyle bir cevap verilirse; Balıkesir’e yaptıklarını göremiyorum. Hangi güruha, hangi cemaate, hangi okullara hayırlar yaptı? Sorarım. Yaptığı bağışlar varsa da aman diyim gizlesin.. Bu güne kadar gizlemişse de iyi olmuş. Yoksa 15 temmuzdan sonra sıkıntı yaşardı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1