EGE GÜNDEM GAZETESİ

Lunapark Görmeyen Çocuk Kalmayacak

Lunapark Görmeyen Çocuk Kalmayacak
22 views
13 Temmuz 2016 - 10:48

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği kırsal mahallelerde yaşayan çocukları Lunapark’a götürme ve eğlendirme projesi, devam ediyor.
Bu kapsamda; Ayvalık Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte; Muhtarları Ersin Bozkurt’un yanı sıra anne ve babalarıyla Sarımsaklı’da bulunan lunaparka gelen birlikte gelen Üçkabağaç Mahallesi’nden yaklaşık yüz kadar çocuk, lunaparkta iki saat boyunca doyasıya eğlendi.
Çocuklar; atlıkarınca, dönme dolap, tren, çarpışan oto, gondol gibi eğlence ekipmanlarında gün boyunca oynayarak unutamayacakları bir gün yaşadı.
Ayvalık’ın kırsal mahallelerinde yaşayan çocuklar geçtiğimiz yıl olduğu bu yılda, her gün bir mahalle olmak üzere, haftada üç gün aileleriyle birlikte lunaparka götürüleceğini belirten Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ’’Öncelikle bu projenin hayata geçirilmesinde muhtarlarımızın yanı sıra Lunapark Sahibi Sayın Nesrin Kurt hanımefendiye teşekkür etmek istiyorum. Biz çocuklarımızın eğitimi ve sosyal gelişiminin yanı sıra eğlenmelerine de önem veriyoruz. Çocuklarımıza, Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber, giderek kapsamını genişlettiğimiz kültür sanat eğitiminin yanına kırsal mahallelerimizdeki çocuklarımıza lunapark turu da ekledik. Çocuklarımız, Gençlerimiz ve Kadınlarımız için oluşturduğumuz projeleri gelenekselleştirdiğimiz için mutluyuz’’dedi.
Ayvalık kırsal mahallelerinden Üç Kabaağaç Muhtarı Bozkurt ise, “Buradaki çocukların bir çocuğu daha önce hiç lunaparka gelmemişti. Buradaki oyuncaklar çok güzel dolayısıyla çok mutluluklar. Köye dönünce günlerce arkadaşlarına anlatacaklar, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.’’diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1